Liczba wizyt: 22451757
Dziś jest: wtorek, 31 marca 2015 Strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegóły w polityce prywatności.

wybierz wielkość tekstu:
A A A
 

INFORMACJE

Bilety na Radomskiej Karcie Miejskiej można zakodować z wyprzedzeniem  

Informujemy pasażerów, że na Radomskiej Karcie Miejskiej mogą znajdować się równocześnie dwa kontrakty - na przykład bilet na jeden miesiąc oraz bilet na następny miesiąc, zakodowany z wyprzedzeniem. Nie ma konieczności czekania do ostatniego dnia ważności biletu okresowego, żeby móc zakodować na karcie bilet na następny okres!

img
Obwodnica, nowe drogi, pętle, wiaty i autobusy - podsumowanie roku 2014  

Przełom starego i nowego roku to okazja do podsumowań ostatnich dwunastu miesięcy. Przeglądu najważniejszych wydarzeń nie mogło zabraknąć także na naszej oficjalnej stronie internetowej. Przypominamy to, co wydarzyło się w roku 2014 w radomskim drogownictwie oraz komunikacji miejskiej. Zapraszamy do lektury naszego podsumowania!

img
Zakończyły się roboty przy utwardzaniu siedmiu ulic na peryferiach miasta  

Kilka gruntowych ulic na peryferiach Radomia zostało utwardzonych jesienią tego roku. Zimą i wiosną mieszkańcy części dzielnic Pruszaków, Krychnowice i Rajec Poduchowny będą mogli dojeżdżać do swoich domów po asfalcie. Roboty zrealizowane na siedmiu dotychczas gruntowych uliczkach kosztowały w sumie ponad 1,8 miliona złotych.

img
Miłą można chodzić po równych chodnikach i jeździć po nowym asfalcie  

Około 3,5 miesiąca trwała przebudowa ulic Miłej i Czystej po modernizacji sieci wodociągowo-kanalizacyjnej. Drogi te mają teraz nowe jezdnie, chodniki, miejsca postojowe i oświetlenie typu LED. Nowością są wyniesione skrzyżowania, przejścia dla pieszych i przejazd dla rowerzystów w pobliżu mostu. Odbiór końcowy tej inwestycji odbył się 5 grudnia.

img
W rejonie ulicy Odrzańskiej trwa już budowa bulwarów wzdłuż rzeki Mlecznej  

Intensywne roboty trwają przy budowie bulwarów w parku kulturowym Mleczna. W ostatnich dniach rozpoczęło się układanie pierwszych warstw konstrukcyjnych nowych odcinków dróg. To pierwszy etap prac przy tworzeniu parku kulturowego w najstarszej części Radomia. Tam, gdzie do tej pory były tylko chaszcze, będzie można wypoczywać.

img
Nowe jezdnie i chodniki na Idalinie i Wośnikach oraz w centrum Radomia  

Odcinki ulic Matejki i Wiertniczej mają już nową nawierzchnię asfaltową i chodniki, obok Potoku Północnego powstał nowy trotuar wraz z drogą dla rowerów, a na ulicy Pasterskiej rozpoczęły się prace przy budowie nowych jezdni do budynków w pobliskiej strefie ekonomicznej. W naszym mieście przybywa systematycznie nowych, wygodnych dróg.

img
Na ulicy Owalnej zamontowaliśmy nową kładkę dla pieszych nad Mleczną  

Mieszkańcy dzielnic Wośniki i Jeżowa Wola mogą już od kilku dni korzystać z kładki dla pieszych, zainstalowanej w miejscu uszkodzonego kilka lat temu przepustu pod ulicą Owalną. Jest to rozwiązanie tymczasowe, na razie tylko z myślą o przechodniach, wprowadzone do momentu wybudowania w tym miejscu nowego mostu nad rzeką Mleczną.

img
Na przejściu przy kościele na Glinicach działa nowa sygnalizacja świetlna  

Uruchomiona została nowa sygnalizacja świetlna na ulicy Słowackiego, na wysokości kościoła na Glinicach. Poprawi ona znacznie bezpieczeństwo pieszych w tym rejonie. Na zakup niezbędnych urządzeń i ich montaż przeznaczyliśmy fundusze zaoszczędzone w czasie ostatnich przetargów. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o ostrożność!

img
To my mamy rację w sporze o ulicę Żółkiewskiego - uznała izba odwoławcza!  

Krajowa Izba Odwoławcza potwierdziła nasze racje w sporze z jednym z byłych już wykonawców przebudowy ulicy Żółkiewskiego. Firma ta zakwestionowała przed KIO część zapisów specyfikacji istotnych warunków zamówienia z nowego przetargu na budowę wiaduktów i zażądała zmiany treści dokumentu. KIO odrzuciła wszystkie argumenty.

img
Ulica Starowiejska ma nową nawierzchnię asfaltową, chodniki i oświetlenie  

Zakończyliśmy przebudowę ulicy Starowiejskiej na Żakowicach. Droga ta łączy dwie ruchliwe ulice - Wierzbicką oraz Limanowskiego. Wcześniej była ona gruntowa, nie licząc krótkiego fragmentu obok marketu na Południu. Inwestycję prowadziliśmy w ramach tak zwanych schetynówek. W piątek, 14 listopada odbył się odbiór końcowy tego zadania.

img
 
img
WYSZUKIWARKA


 MIEJSKI ZARZĄD DRÓG I KOMUNIKACJI, 26-600 Radom, ul. Traugutta 30/30A, sekretariat: tel. 48 365-46-52, fax 48 365-39-93 Projekt i wykonanie: www.copycon.pl