Liczba wizyt: 37987799
Dziś jest: czwartek, 23 marca 2017 Strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegóły w polityce prywatności.

wybierz wielkość tekstu:
A A A
 

INFORMACJE

Ulice Ludowa, Tuwima, Równoległa i Gałczyńskiego mają nowe nawierzchnie  

Mieszkańcy wschodniej części Idalina dostali gwiazdkowy prezent w postaci nowych nawierzchni na odcinkach ulic Tuwima i Gałczyńskiego oraz na całych ulicach Ludowej i Równoległej. Powstało w ten sposób wygodne połączenie z ulicą Słowackiego, dzięki któremu pojazdy i piesi nie będą musieli poruszać się po nierównych, błotnistych drogach.

img
Wzbudzane sygnalizacje działają już na kolejnych przejściach dla pieszych  

Na przejściach dla pieszych na ulicach Struga, 11 Listopada i Mariackiej działają już nowe sygnalizacje świetlne. Ich zadaniem jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa pieszych, którzy dotychczas musieli czasami dosyć długo czekać na możliwość wejścia na jezdnię. Teraz mogą nacisnąć przycisk na słupku i wkrótce dostaną zielone światło.

img
Bezpieczniej wzdłuż ulicy Energetyków dzięki budżetowi obywatelskiemu  

Piesi i rowerzyści poruszający się pomiędzy dzielnicami Stara i Nowa Wola Gołębiowska w Radomiu nie muszą już korzystać z ruchliwej jezdni. Obok ulicy Energetyków został wybudowany asfaltowy ciąg pieszo-rowerowy. Odbiór końcowy zadania wykonanego w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 odbył się w przedświąteczny poniedziałek.

img
Usprawnienia dla pieszych i rowerzystów przy Czarnieckiego i rondzie NSZ  

Gotowe są pierwsze dwa z kilku zaplanowanych ciągów dla pieszych i rowerzystów. Powstały one przy skrzyżowaniu ulic Czarnieckiego i Zielonej oraz między ulicami Warszawską, Żółkiewskiego i Sobieskiego (koło ronda Narodowych Sił Zbrojnych). To inwestycje w ramach zadania pod nazwą "Usprawnienia ruchu pieszego i rowerowego w Radomiu".

img
Budowa nowej Młodzianowskiej zakończona - dopuszczamy na niej ruch!  

Dobra wiadomość dla mieszkańców Radomia! Od 29 listopada od godzin wieczornych będzie można jeździć całym nowym przebiegiem ulicy Młodzianowskiej - ze Śródmieścia i Plant na Ustronie, Młodzianów, Prędocinek i Malczew. Tego dnia odbył się odbiór zadania z udziałem władz miasta, a także przedstawicieli MZDiK oraz wykonawcy robót.

img
Rozpoczął się już montaż następnej partii nowych wiat przystankowych  

Dziewięć nowych wiat przystankowych stanie do końca listopada przy kilku radomskich ulicach. Część z nich zastąpi najstarsze zadaszenia, a kilka pojawi się tam, gdzie były dotychczas tylko słupki. Montaż nowych wiat już się zaczął. Pierwsza stanęła przy ulicy Sempołowskiej na Gołębiowie II. Koszt dziewięciu zadaszeń to ponad 43 tysiące złotych.

img
Za zimowe utrzymanie ponad 297 kilometrów ulic odpowiadają trzy firmy  

Zimowym utrzymaniem ulic w Radomiu zajmują się na nasze zlecenie trzy firmy: Perfekt, Interbud oraz Zyko-Dróg. Miasto zostało podzielone na trzy rejony i każdy z wykonawców odpowiada za jeden z nich. W tym sezonie bieżącym utrzymaniem zimowym objętych jest ponad 297 kilometrów dróg. Przypominamy, w jakiej kolejności są posypywane.

img
Ponad 130 autobusów dowoziło pasażerów przed radomskie cmentarze  

Pierwszego listopada po radomskich ulicach kursowało aż 165 autobusów miejskich, z czego ponad 130 obsługiwało trasy do dwóch największych cmentarzy: na Firleju i na Borkach. W rejonie pierwszej z tych nekropolii wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu, dzięki czemu autobusami można było dostać się najszybciej i przed samą bramę.

img
Jesienne odbiory końcowe trzech inwestycji na Borkach oraz na Idalinie  

Na Borkach mieszkańcy ulicy Kujawskiej mogą już korzystać z nowej drogi do swoich bloków. W sąsiedztwie szkoły powstały natomiast nowe chodniki. Na Idalinie całkowicie zmienił się wygląd ulicy Wiosennej (wraz z jej sięgaczami). Powyższe trzy inwestycje pod koniec października skończyły się odbiorami i zostały oficjalnie przekazane do użytku.

img
Piesi na przejściach na Szarych Szeregów i Wernera dostaną zielone światło  

Będzie bezpieczniej na przejściu dla pieszych obok mostu na ulicy Szarych Szeregów. To miejsce, gdzie dochodziło ostatnio do groźnych wypadków, w tym także śmiertelnych. Przy okazji wprowadzania zmian w organizacji ruchu na sąsiednim skrzyżowaniu Wernera, Mireckiego i Szarych Szeregów powstanie tam wzbudzana sygnalizacja świetlna.

img
 
img
WYSZUKIWARKA


 MIEJSKI ZARZĄD DRÓG I KOMUNIKACJI, 26-600 Radom, ul. Traugutta 30/30A, sekretariat: tel. 48 365-46-52, fax 48 365-39-93 Projekt i wykonanie: www.copycon.pl