Liczba wizyt: 18734241
Dziś jest: środa, 17 września 2014 Strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegóły w polityce prywatności.

wybierz wielkość tekstu:
A A A
 

INFORMACJE

Były wykonawca prac na Żółkiewskiego ma dwa tygodnie na zapłatę kary  

W związku z odstąpieniem od umowy na przebudowę ulicy Żółkiewskiego w Radomiu i budowę wiaduktów nad linią kolejową nr 8, wystawiliśmy byłemu wykonawcy tej inwestycji notę obciążającą na kwotę 4 milionów 380 tysięcy 733 złotych, czyli 10 procent wartości kontraktu. Konsorcjum ma 14 dni na zapłatę kary umownej, licząc od 22 sierpnia.

img
Odstąpiliśmy już od umowy z wykonawcą przebudowy ulicy Żółkiewskiego!  

Z dniem 22 sierpnia 2014 roku odstąpiliśmy od umowy z wykonawcą przebudowy odcinka ulicy Żółkiewskiego w Radomiu i budowy nowych wiaduktów nad linią kolejową. Roboty miało prowadzić konsorcjum Przedsiębiorstwa Inżynieryjnego IMB Podbeskidzie ze Skoczowa oraz Kieleckiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych z Kielc.

img
Nowe tablice na przystankach działają początkowo w trybie testowym  

Na kilkunastu przystankach autobusowych w Radomiu zostały na początku sierpnia zamontowane następne tablice Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Słupy z wyświetlaczami stanęły już obok wiat przystankowych między innymi przy alei Grzecznarowskiego oraz ulicach Struga, 25 Czerwca i Limanowskiego. Sprawdzamy, jak one działają.

img
Podsumowanie testów Radomskiej Karty Miejskiej - dziesiątka nagrodzonych  

Przez trzy miesiące trwały testy Radomskiej Karty Miejskiej i Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Dzięki pasażerom, którzy na bieżąco sprawdzali, jak funkcjonują elektroniczne bilety i urządzenia w autobusach miejskich wiemy, nad czym wykonawca powinien jeszcze popracować. Dziesięcioro testerów będzie przez nas nagrodzonych.

img
Pasażerowie radomskich autobusów mogą korzystać z aplikacji myBus online  

W ramach wdrażanego w Radomiu Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (SDIP) została już uruchomiona aplikacja myBus online, dzięki której zainteresowani pasażerowie będą mogli na bieżąco zlokalizować pojazd, jakim zamierzają podróżować. System ten działa w oparciu o dane przekazywane z autobusów miejskich za pomocą GPS.

img
Pokazujemy, jak będą wyglądały węzły przy Młodzianowskiej i Żółkiewskiego  

Dwa nowe węzły drogowe powstaną w Radomiu w ramach budowy nowego przedłużenia ulicy Młodzianowskiej oraz przebudowy ulicy Żółkiewskiego. Przedstawiamy komputerowe wizualizacje tych obiektów, przygotowane na nasze zlecenie przez radomską firmę GQ IMAGE. Dzięki temu już teraz będzie można zobaczyć, jak będą one wyglądały.

img
Wandale znowu połamali drzewka rosnące przy kilku radomskich ulicach  

Osiem drzewek rosnących wzdłuż radomskich ulic połamali w ostatnich tygodniach nieznani sprawcy. Najstarsze ze zniszczonych roślin miały nawet 5-6 lat. W tych miejscach posadzimy nowe sadzonki, ale dopiero jesienią. Zieleń w pasach drogowych co jakiś czas pada ofiarą wandali, więc apelujemy do świadków o reagowanie na takie zdarzenia.

img
Przy ulicy Olsztyńskiej rowerzyści i piesi poruszają się po równej nawierzchni  

Ponad 1,1 kilometra ma nowa droga dla rowerów, przebiegająca wzdłuż fragmentu ulicy Olsztyńskiej na osiedlu Nad Potokiem. Równocześnie z jej budową został wyremontowany chodnik, który wcześniej był w niezbyt dobrym stanie technicznym. Dzięki temu mieszkańcy osiedla mają teraz wygodny ciąg do spacerowania i do jeżdżenia na rowerach.

img
Końcówka ulicy Makowskiej ma nową nawierzchnię z betonowej kostki  

Ponad miesiąc przed zakładanym terminem skończyła się budowa ulicy Makowskiej na radomskich Glinicach. Nowa jezdnia z kostki brukowej stanowi przedłużenie dotychczasowego odcinka asfaltowego (między Słowackiego oraz Zielińskiego). Dotychczas końcówka tej drogi była gruntowa. Odbiór końcowy całej inwestycji odbył się 4 czerwca.

img
Rozstrzygnęliśmy przetarg na budowę przedłużenia ulicy Młodzianowskiej  

Konsorcjum firm Budromost-Starachowice z Wąchocka i Mosty-Łódź z Łodzi wygrało przetarg na budowę nowego przedłużenia ulicy Młodzianowskiej przez Ustronie i Prędocinek oraz węzła drogowego nad linią kolejową numer 8. Wspólną ofertę obu firm, opiewającą na kwotę 61 milionów 598 tysięcy 805 złotych, uznaliśmy za najkorzystniejszą.

img
 
img
WYSZUKIWARKA


 MIEJSKI ZARZĄD DRÓG I KOMUNIKACJI, 26-600 Radom, ul. Traugutta 30/30A, sekretariat: tel. 48 365-46-52, fax 48 365-39-93 Projekt i wykonanie: www.copycon.pl