Liczba wizyt: 24712348
Dziś jest: poniedziałek, 3 sierpnia 2015 Strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegóły w polityce prywatności.

wybierz wielkość tekstu:
A A A
 

INFORMACJE

Karty miejskiej nie wydajemy bez zakodowanego biletu lub portmonetki  

Coraz więcej pasażerów korzysta już z Radomskiej Karty Miejskiej. Przy ich odbiorze dochodzi jednak czasami do nieporozumień. W związku z wieloma pytaniami przypominamy wszystkim zainteresowanym pasażerom, że kart miejskich nie wydajemy bez zakodowanego biletu okresowego bądź bez doładowanej elektronicznej portmonetki.

img
Będą nowe kładki dla pieszych nad ulicami Szarych Szeregów i Osiedlową  

Kładka dla pieszych nad ulicą Szarych Szeregów połączy dwie ulice na Obozisku - Żwirową i Radosną. Dzięki temu rozwiązaniu mieszkańcy będą mogli bezpiecznie przechodzić pomiędzy dwiema częściami tej dzielnicy, podzielonej obecnie ruchliwą ulicą Szarych Szeregów. Od nowa zbudujemy poza tym kładkę nad ulicą Osiedlową na Ustroniu.

img
Notoryczni gapowicze mogą zostać wpisani do Krajowego Rejestru Długów  

Pasażerowie, którzy często jeżdżą radomskimi autobusami komunikacji miejskiej bez ważnego biletu, mogą trafić do Krajowego Rejestru Długów. W ostatnim czasie wysłaliśmy już ponad 300 wezwań do osób, które pomimo naszych wcześniejszych ponagleń nie zapłaciły nałożonych na nie kar i którym grozi teraz wpisanie na listę dłużników w KRD.

img
Budowa radomskiej trasy N-S rozpocznie się od etapu śródmiejskiego  

W trzecim kwartale 2016 roku ma zostać ogłoszony przetarg na budowę odcinka trasy N-S, łączącego rejon dworca PKS z ulicami Słowackiego, Żeromskiego i Szklaną. Nowa droga koło torów kolejowych powinna być gotowa w 2017 roku. Projektowa wartość inwestycji to 32 miliony złotych. Pierwsze pieniądze na realizację zadania miasto już ma.

img
Czerwone powierzchnie przed białymi pasami na ulicy Szarych Szeregów  

Przed przejściem dla pieszych na ulicy Szarych Szeregów fragmenty nawierzchni obu jezdni zostały przed kilkoma dniami pokryte warstwą żywicy zmieszanej z kruszywem. To całkiem nowe w Radomiu rozwiązanie ma w nietypowy sposób pomóc w poprawieniu bezpieczeństwa osób przechodzących na drugą stronę tej wyjątkowo ruchliwej drogi.

img
Ulica Góralska z nową nawierzchnią, kanalizacją deszczową i oświetleniem  

Nawierzchnię z betonowej kostki zyskała ulica Góralska na radomskim Młodzianowie. Była to niewielka, lecz bardzo oczekiwana przez okolicznych mieszkańców inwestycja. 10 czerwca zakończyliśmy roboty odbiorem technicznym z udziałem przedstawicieli wykonawcy. Budowa 175-metrowego odcinka drogi kosztowała 298 tysięcy 578 złotych.

img
Patrz w lewo, patrz w prawo - nowe oznakowanie przejść dla pieszych  

Trwa oznakowywanie następnych radomskich przejść dla pieszych w nietypowy sposób. Pojawiły się na nich napisy przypominające pieszym, żeby najpierw spojrzeć w lewo i upewnić się, że można bezpiecznie przekroczyć jezdnię. Dodatkowo wprowadzono przypomnienie, by przed zejściem z wysepki rozdzielającej pasy ruchu zerknąć w prawo.

img
Ulica Terenowa ma nową jezdnię, chodniki oraz oświetlenie LED-owe  

Nie do poznania zmieniła się ulica Terenowa na radomskim osiedlu XV-lecia. Kiedyś była to jedynie wąska ścieżka, wydeptana między ogrodzeniami okolicznych zabudowań. Teraz ma ona nową asfaltową jezdnię i chodnik, a także oświetlenie typu LED. 2 czerwca - czyli prawie miesiąc przed terminem - odbył się odbiór końcowy tejże inwestycji.

img
Sprawdzamy oferty w przetargu na obsługę linii autobusowych 3, 8 i 13  

Trwa weryfikacja ofert złożonych w ogłoszonym przez nas przetargu na obsługę trzech linii miejskich w Radomiu. O zamówienie rywalizują dwie firmy transportowe - ITS Michalczewski z Radomia oraz Mobilis z Mościsk koło Warszawy. Autobusy wybranego wykonawcy będą miały do wykonania około 13 milionów wozokilometrów w ciągu dziesięciu lat.

img
Rządowe dofinansowanie na budowę węzła i odcinka ulicy Młodzianowskiej  

Rząd dofinansuje inwestycję pod nazwą "Budowa węzła komunikacyjnego i ulicy Młodzianowskiej na odcinku od ulicy Gdyńskiej do połączenia z obwodnicą południową". Do Radomia trafi ponad 13 milionów złotych. Dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej przyznał nam minister finansów w porozumieniu z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju.

img
 
img
WYSZUKIWARKA


 MIEJSKI ZARZĄD DRÓG I KOMUNIKACJI, 26-600 Radom, ul. Traugutta 30/30A, sekretariat: tel. 48 365-46-52, fax 48 365-39-93 Projekt i wykonanie: www.copycon.pl