Liczba wizyt: 24176189
Dziś jest: sobota, 4 lipca 2015 Strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegóły w polityce prywatności.

wybierz wielkość tekstu:
A A A
 

INFORMACJE

W szybkim tempie powstaje nowa nawierzchnia ulicy Skłodowskiej-Curie  

Praktycznie gotowe są już chodnik i zatoka parkingowa po północnej stronie ulicy Skłodowskiej-Curie. Prace przy przebudowie nawierzchni tej ulicy są prowadzone jednocześnie w trzech miejscach. Wykonawca utrzymuje szybkie tempo robót. Przy drodze pojawiło się już kilka nowych rozwiązań, między innymi betonowe odbojniki w zatoczkach.

img
Ulica Terenowa ma nową jezdnię, chodniki oraz oświetlenie LED-owe  

Nie do poznania zmieniła się ulica Terenowa na radomskim osiedlu XV-lecia. Kiedyś była to jedynie wąska ścieżka, wydeptana między ogrodzeniami okolicznych zabudowań. Teraz ma ona nową asfaltową jezdnię i chodnik, a także oświetlenie typu LED. 2 czerwca - czyli prawie miesiąc przed terminem - odbył się odbiór końcowy tejże inwestycji.

img
Sprawdzamy oferty w przetargu na obsługę linii autobusowych 3, 8 i 13  

Trwa weryfikacja ofert złożonych w ogłoszonym przez nas przetargu na obsługę trzech linii miejskich w Radomiu. O zamówienie rywalizują dwie firmy transportowe - ITS Michalczewski z Radomia oraz Mobilis z Mościsk koło Warszawy. Autobusy wybranego wykonawcy będą miały do wykonania około 13 milionów wozokilometrów w ciągu dziesięciu lat.

img
Rządowe dofinansowanie na budowę węzła i odcinka ulicy Młodzianowskiej  

Rząd dofinansuje inwestycję pod nazwą "Budowa węzła komunikacyjnego i ulicy Młodzianowskiej na odcinku od ulicy Gdyńskiej do połączenia z obwodnicą południową". Do Radomia trafi ponad 13 milionów złotych. Dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej przyznał nam minister finansów w porozumieniu z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju.

img
Na alei Grzecznarowskiego i ulicy Żółkiewskiego są równe nawierzchnie!  

Wystarczyło zaledwie kilka dni utrudnień w ruchu, aby teraz cieszyć się nową, równą nawierzchnią na fragmentach dróg krajowych nr 9 i 12 w Radomiu. A taka właśnie jest już na odcinku alei Grzecznarowskiego między obwodnicą południową a rondem Dmowskiego i na ulicy Żółkiewskiego między Chrobrego a rondem Narodowych Sił Zbrojnych.

img
Nowa sygnalizacja świetlna przy Warszawskiej z budżetu obywatelskiego  

Na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Janiszewskiej funkcjonuje już nowa sygnalizacja świetlna. Poprawiła ona znacznie bezpieczeństwo pieszych w tym rejonie. Światła zostały zamontowane w ramach budżetu obywatelskiego. Warto tutaj przy okazji podkreślić, że roboty skończyły się trzy tygodnie przed terminem.

img
Na osiedlu Michałów powstało 60 nowych bezpłatnych miejsc postojowych  

Mieszkańcy Radomia mogą korzystać z nowego ogólnodostępnego parkingu, zlokalizowanego po północnej stronie ulicy Piastowskiej na Michałowie - pomiędzy kościołem pod wezwaniem Świętego Łukasza i pływalnią Delfin. Odbiór techniczny tej inwestycji odbył się we wtorek, 12 maja. Do dyspozycji kierowców jest tam 60 miejsc parkingowych.

img
Ruszyło koszenie trawy obok ulic - na terenach o powierzchni 115 hektarów  

Na początku maja zaczęliśmy pierwsze w tym roku koszenie trawy rosnącej obok ulic. Zajmują się tym pracownicy dwóch firm. Umowy na koszenie trawników w pasach drogowych będą obowiązywać do końca 2015 roku. Planujemy skosić do tego czasu trawę wzdłuż ulic pięć razy, ale ostateczna liczba zleceń dla firm będzie uzależniona od pogody.

img
Trwa wymiana oświetlenia ulicznego w Radomiu na energooszczędne  

Tylko w marcu i kwietniu przy radomskich ulicach pojawiło się około 600 nowych opraw oświetleniowych typu LED. Sukcesywnie prowadzona jest wymiana dotychczasowych lamp sodowych na nowe, energooszczędne. Emitują one białe światło, znacznie lepiej oddające rzeczywiste kolory wszystkiego tego, co znajduje się w ich zasięgu obok ulic.

img
Na ulicy Młodzianowskiej badane są podpory wiaduktu nad linią kolejową  

Pomyślnie zakończyły się próby obciążeniowe pierwszej podpory budowanego właśnie wiaduktu nad torami na ulicy Młodzianowskiej. W kolejnych tygodniach mostowcy w podobny sposób dokładnie sprawdzą jeszcze pięć kolejnych podpór. Intensywne roboty trwają też przy budowie nasypu między ulicą Orzechową a blokami na osiedlu Ustronie.

img
 
img
WYSZUKIWARKA


 MIEJSKI ZARZĄD DRÓG I KOMUNIKACJI, 26-600 Radom, ul. Traugutta 30/30A, sekretariat: tel. 48 365-46-52, fax 48 365-39-93 Projekt i wykonanie: www.copycon.pl