Liczba wizyt: 20109810
Dziś jest: niedziela, 23 listopada 2014 Strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegóły w polityce prywatności.

wybierz wielkość tekstu:
A A A
 

INFORMACJE

Fragment ulicy Okrzei został rozbudowany z dokładnością co do grosza  

Kierowcy przejeżdżający północnym odcinkiem ulicy Stefana Okrzei na radomskim Dzierzkowie mogą już korzystać z nowej asfaltowej nawierzchni. Wcześniej ta droga była wyłożona kostką pomiedziową. Rozbudowa 260-metrowego fragmentu ulicy kosztowała dokładnie 575 tysięcy złotych i jeden grosz. Wykonawcą była radomska firma Interbud.

img
Otworzyliśmy nowy punkt na Borkach i wręczyliśmy nagrody testerom RKM  

Nowy firmowy punkt sprzedaży biletów MZDiK działa już od 18 października przy ulicy Limanowskiego, naprzeciw kościoła na Borkach. Uroczystość otwarcia pawilonu była połączona z wręczeniem nagród dla dziesiątki najlepszych testerów Radomskiej Karty Miejskiej. Otrzymali oni bilety okresowe, zakodowane na kartach - ważne od 1 listopada.

img
Karty miejskiej nie wydajemy bez zakodowanego biletu lub portmonetki  

Pierwsi pasażerowie już korzystają z Radomskiej Karty Miejskiej. W tym tygodniu do rąk mieszkańców trafiło kilkaset nowiutkich egzemplarzy. W związku z wieloma pytaniami przypominamy wszystkim zainteresowanym pasażerom, że kart miejskich nie wydajemy bez zakodowanego biletu okresowego lub bez doładowanej elektronicznej portmonetki.

img
Bilety okresowe na jedną lub dwie linie nie obowiązują na innych liniach!  

Przypominamy pasażerom radomskich autobusów, że bilety okresowe na jedną oraz na dwie linie nie uprawniają do przejazdów innymi liniami, gdy trasy na pewnych odcinkach pokrywają się ze sobą. Za jazdę inną linią niż ta, na jaką został wydany bilet okresowy, kontrolerzy mogą wystawić pasażerowi wezwanie do uiszczenia opłaty dodatkowej.

img
Plac Stare Miasto został oświetlony energooszczędnymi lampami typu LED  

Zakończyliśmy już montaż nowego oświetlenia ulicznego na placu Stare Miasto oraz w jego najbliższym sąsiedztwie. Jest to pierwsza od wielu lat kompleksowa modernizacja lamp w najstarszej części Radomia. Podobne roboty przy wymianie oświetlenia są obecnie prowadzone wokół ronda Narodowych Sił Zbrojnych (przy wylocie do Warszawy).

img
Rusza Samorządowy Informator SMS - również z komunikatami od MZDiK  

Od 14 października służby miejskie w Radomiu wprowadzają system bezpośredniego ostrzegania i informowania mieszkańców za pomocą SMS-ów. Jest to Samorządowy Informator SMS - czyli w skrócie SISMS. Również nasze komunikaty o wprowadzanych zmianach w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej będą wysyłane w ten sposób.

img
Radomskie biletomaty były zachwalane podczas targów Transexpo 2014  

Radomski biletomat został zaprezentowany podczas Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego Transexpo 2014, odbywających się w Kielcach. Zwiedzający z dużym zainteresowaniem oglądali i testowali urządzenie - jedno z najnowocześniejszych w Polsce. Dzień wcześniej biletomaty oglądali w Radomiu kontrolerzy Ministerstwa Finansów.

img
Nowa nawierzchnia z kostki na fragmencie ulicy Miodowej na Koziej Górze  

Kierowcy, rowerzyści oraz piesi mogą już korzystać z przebudowanej ulicy Miodowej na radomskiej Koziej Górze. W czwartek, 9 października przeprowadziliśmy odbiór końcowy tej inwestycji. Prace trwały dwa miesiące i kosztowały prawie 209 tysięcy złotych. Za realizację tego zadania czynowego była odpowiedzialna radomska firma Budromex.

img
Przetarg na budowę dwóch wiaduktów nad torami na ulicy Żółkiewskiego  

Przez najbliższe półtora miesiąca czekamy na oferty firm zainteresowanych budową nowych wiaduktów w ciągu ulicy Żółkiewskiego w Radomiu. Nowy węzeł drogowy obok linii kolejowej numer 8 z Warszawy do Krakowa powinien być gotowy do końca października przyszłego roku. Jednym z elementów zadania są nakładki na kilku pobliskich ulicach.

img
Firma z Radomia zbuduje bulwary w parku kulturowym nad rzeką Mleczną  

Rozstrzygnęliśmy przetarg na budowę dwóch odcinków ulic, które będą stanowiły bulwary na terenie planowanego Parku Kulturowego Stary Radom. Za najkorzystniejszą została uznana oferta radomskiej Spółdzielni Rzemieślniczej Budowlana o wartości 3 milionów 565 tysięcy 525 złotych. Prace będą prowadzone po obu stronach rzeki Mlecznej.

img
 
img
WYSZUKIWARKA


 MIEJSKI ZARZĄD DRÓG I KOMUNIKACJI, 26-600 Radom, ul. Traugutta 30/30A, sekretariat: tel. 48 365-46-52, fax 48 365-39-93 Projekt i wykonanie: www.copycon.pl