Liczba wizyt: 25380187
Dziś jest: sobota, 5 września 2015 Strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegóły w polityce prywatności.

wybierz wielkość tekstu:
A A A
 

INFORMACJE

Ulica Jarzębinowa to następna właśnie zakończona inwestycja czynowa  

Zakończyła się budowa ulicy Jarzębinowej na radomskim Idalinie. Jest to krótka, zaledwie 150-metrowa droga, lecz niezbędna do prawidłowej obsługi znajdujących się przy niej posesji. Dotychczas ulica była gruntowa. Obecnie ma nawierzchnię z betonowej kostki i nową kanalizację deszczową. Była to jedna z tak zwanych inwestycji czynowych.

img
Dzięki współpracy z radomianami możemy szybciej podejmować interwencje  

Aby szybko oraz sprawnie reagować na różne sytuacje, potrzebujemy informacji o nich. O tym, jak bardzo jest to przydatne, piszemy na przykładzie zdarzenia z początku sierpnia, które zostało opisane w jednej z lokalnych gazet (zresztą nie do końca zgodnie ze stanem faktycznym, stąd też odnosimy się do kilku przekazanych tam informacji).

img
Na Borkach są już kolejne nowe chodniki oraz miejsca do parkowania aut  

Dwie inwestycje drogowe na radomskich Borkach zostały skończone oraz odebrane na przełomie lipca i sierpnia. To przebudowa drogi dojazdowej do budynku znajdującego się przy ulicy Maratońskiej 11, a także druga część budowy dróg dojazdowych i miejsc postojowych w sąsiedztwie wieżowców przy ulicach Limanowskiego 78 oraz Pawiej 5 i 6.

img
Będzie następny przetarg na operatora trzech linii miejskich w Radomiu  

Unieważniliśmy przetarg na obsługę trzech miejskich linii autobusowych - 3, 8 i 13. Przyczyną tej decyzji było to, że najtańsza złożona oferta znacznie przekroczyła kwotę, jaką mogliśmy przeznaczyć na to zadanie. Przypomnijmy, że postępowanie dotyczyło wykonania przez nowe autobusy około 13 milionów wozokilometrów w okresie dziesięciu lat.

img
Strefa płatnego parkowania wraca od 28 lipca na ulicę Skłodowskiej-Curie  

Informujemy, że od 28 lipca na ulicy Skłodowskiej-Curie zostanie przywrócone funkcjonowanie Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. Do dyspozycji kierowców jest tam kilkadziesiąt miejsc do parkowania. Przypominamy także, że ulica ta od niedawna jest częścią strefy Tempo 30 i obowiązuje na niej ograniczenie prędkości pojazdów.

img
Pierwsze uzgodnienia w sprawie przygotowań do budowy etapu trasy N-S  

Trwają konsultacje z właścicielami nieruchomości zlokalizowanych w sąsiedztwie planowanego fragmentu trasy N-S pomiędzy rondem Mikołajczyka (obok dworca PKS) a wiaduktem łączącym ulice Żeromskiego i Lubelską (włącznie z węzłem drogowym na skrzyżowaniu ze Słowackiego). Wszystkie uzgodnienia będą wykorzystane przez projektanta.

img
Zakończyły się konsultacje w sprawie zmian przy Traugutta i Narutowicza  

Urząd Miejski w Radomiu zakończył analizę ankiet, które wypełnili mieszkańcy podczas konsultacji społecznych na temat zmian w organizacji ruchu przy skrzyżowaniu ulic Traugutta i Narutowicza. Propozycje miały na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu, zmniejszenie liczby punktów kolizyjnych i likwidację barier architektonicznych.

img
Ułatwiamy osobom niepełnosprawnym poruszanie się po naszym mieście  

Prawie 140 tysięcy złotych przeznaczymy w tym roku na likwidację barier architektonicznych oraz na wprowadzanie udogodnień dla niepełnosprawnych. W ramach różnych inwestycji i bieżącego utrzymania ulic obniżamy krawężniki, malujemy żółte linie ostrzegawcze przy przystankach autobusowych i budujemy wyniesione przejścia dla pieszych.

img
Ulica Skłodowskiej-Curie już gotowa, wkrótce rozszerzenie strefy Tempo 30  

Cała ulica Skłodowskiej-Curie ma już nową jezdnię, chodniki oraz zatoki parkingowe. Po zakończonej przebudowie nawierzchni włączyliśmy ją wraz z fragmentami trzech sąsiednich ulic do strefy Tempo 30. Ale to nie koniec zmian, ponieważ - zgodnie z zapowiedziami - jeszcze w tym roku strefa ta obejmie również południową część Śródmieścia.

img
Samorządowcy z Opola obejrzeli udogodnienia dla rowerów w Radomiu  

Delegacja urzędników z Opola - z zastępcą prezydenta Mirosławem Pietruchą na czele - przyjechała 30 czerwca do Radomia, by na własne oczy przekonać się, jak funkcjonują wprowadzone u nas udogodnienia dla rowerów. Goście zaskoczeni byli liczbą miejsc, w których powstały takie rozwiązania. Podobne zamierzają wprowadzić także u siebie.

img
 
img
WYSZUKIWARKA


 MIEJSKI ZARZĄD DRÓG I KOMUNIKACJI, 26-600 Radom, ul. Traugutta 30/30A, sekretariat: tel. 48 365-46-52, fax 48 365-39-93 Projekt i wykonanie: www.copycon.pl