Liczba wizyt: 17761607
Dziś jest: środa, 30 lipca 2014 Strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegóły w polityce prywatności.

wybierz wielkość tekstu:
A A A
 

INFORMACJE

Nowe tablice na przystankach działają początkowo w trybie testowym  

Na kilkunastu przystankach autobusowych w Radomiu zostały zamontowane kolejne tablice Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Słupy z tablicami świetlnymi stanęły w okolicach wiat przystankowych między przy ulicach Traugutta, Sienkiewicza, 1905 Roku, Żwirki i Wigury, Malczewskiego, Chrobrego, Słowackiego oraz Limanowskiego.

img
Firma Skanska rozpocznie wkrótce przebudowę ulicy Starowiejskiej  

Warszawska firma Skanska wygrała przetarg na rozbudowę ulicy Starowiejskiej na radomskich Żakowicach. Ofertę tego przedsiębiorstwa - opiewającą na 1 milion 980 tysięcy 960 złotych - uznaliśmy za najkorzystniejszą. Umowę z wykonawcą chcemy podpisać w pierwszym tygodniu czerwca. Później rozpoczną się już konkretne roboty drogowe.

img
Samochody dla osób niepełnosprawnych dostępne również w wakacje  

Zapraszamy mieszkańców mających problemy z poruszaniem się do skorzystania z usług naszego Działu Obsługi Transportu Osób Niepełnosprawnych. Już w czerwcu, w związku ze zbliżającą się letnią przerwą w nauce szkolnej, będziemy dysponowali dodatkowymi, wolnymi pojazdami. Będzie można z nich korzystać również w czasie wakacji.

img
Od czerwca posiadacze karty Rodzina Plus mogą jeździć taniej autobusami  

Informujemy, że już od 26 maja 2014 roku osoby posiadające kartę Rodzina Plus będą mogły kupować u nas bilety miesięczne, 30-dniowe i 15-dniowe na wszystkie linie z ulgami przewidzianymi uchwałą Rady Miejskiej nr 714/2014. Bonifikaty dla rodzin wielodzietnych na podróże autobusami miejskimi w Radomiu będą obowiązywać od 1 czerwca.

img
Rozstrzygnęliśmy przetarg na budowę przedłużenia ulicy Młodzianowskiej  

Konsorcjum firm Budromost-Starachowice z Wąchocka i Mosty-Łódź z Łodzi wygrało przetarg na budowę nowego przedłużenia ulicy Młodzianowskiej przez Ustronie i Prędocinek oraz węzła drogowego nad linią kolejową numer 8. Wspólną ofertę obu firm, opiewającą na kwotę 61 milionów 598 tysięcy 805 złotych, uznaliśmy za najkorzystniejszą.

img
Czyj jest głos, który pasażerowie słyszą w radomskich autobusach miejskich?  

Pasażerowie radomskich autobusów miejskich mogą od niedawna słuchać nowych głosowych zapowiedzi kolejnych przystanków. Charakterystyczny głos należy do Tomasza Pawęzki, aktora scen muzycznych z Mielca. Specjalnie dla nas opowiedział on o swojej pracy przy nagrywaniu zapowiedzi, w tym o zabawnych sytuacjach oraz... o pomyłkach.

img
Przetarg na dostawę samochodów dla osób niepełnosprawnych do powtórki  

Postępowanie przetargowe na dostawę czterech pojazdów dla Działu Obsługi Transportu Osób Niepełnosprawnych MZDiK będzie powtórzone. Przetarg ogłoszony w tej sprawie w styczniu tego roku został wprawdzie rozstrzygnięty, natomiast wybrany przez komisję przetargową wykonawca usługi zdecydował o odstąpieniu od podpisania umowy.

img
Rozstrzygnęliśmy przetargi na nowe autobusy, wymianę wiat i remonty zatok  

Solaris dostarczy nowe autobusy dla radomskiej komunikacji miejskiej. Drogbud zacznie natomiast wkrótce prace związane z wymianą części wiat przystankowych, remontami zatok i pętli oraz montażem kamer na przystankach. Projekt pochłonie łącznie 14 milionów 670 tysięcy złotych. Dwie trzecie tejże kwoty stanowi dofinansowanie unijne.

img
Zaprezentowaliśmy komunikacyjne i drogowe plany inwestycji na 2014 rok  

W trakcie konferencji prasowej, zorganizowanej 19 lutego w Urzędzie Miejskim w Radomiu, dyrektor MZDiK Kamil Tkaczyk przedstawił dziennikarzom plany inwestycyjne na bieżący rok. Najważniejsze inwestycje to między innymi kontynuacja budowy obwodnicy południowej, budowa nowego śladu Młodzianowskiej i przebudowa Żółkiewskiego.

img
Kierowcy proponują objęcie placu Dworcowego strefą płatnego parkowania  

Jesteśmy gotowi przystąpić do rozmów z przedstawicielami Polskich Kolei Państwowych w sprawie objęcia Strefą Płatnego Parkowania Niestrzeżonego miejsc postojowych przed radomskim dworcem kolejowym. Na dysproporcje między stawkami opłat za parkowanie na placu Dworcowym oraz w pobliskiej strefie zwracają uwagę sami kierowcy.

img
 
img
WYSZUKIWARKA


 MIEJSKI ZARZĄD DRÓG I KOMUNIKACJI, 26-600 Radom, ul. Traugutta 30/30A, sekretariat: tel. 48 365-46-52, fax 48 365-39-93 Projekt i wykonanie: www.copycon.pl