Liczba wizyt: 31270412
Dziś jest: niedziela, 26 czerwca 2016 Strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegóły w polityce prywatności.

wybierz wielkość tekstu:
A A A
 

INFORMACJE

Trwają zaawansowane roboty przy budowach kładek na Ustroniu i Obozisku  

Dobra pogoda sprzyja wykonawcom nowych kładek nad ulicami Osiedlową i Szarych Szeregów w Radomiu. W obu miejscach widać już pierwsze elementy nowych konstrukcji - podpory bądź przyczółki. Z pierwszej nowej przeprawy przechodnie będą mogli korzystać na przełomie maja i czerwca, natomiast z drugiej - pod koniec września tego roku.

img
Będą nowe druki wezwań za nieuiszczenie opłaty za parkowanie w strefie  

Od 1 kwietnia kontrolerzy w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Radomiu będą wystawiali wezwania do wniesienia opłaty za brak biletu według nowego wzoru. Treść wezwań będzie taka jak do tej pory, ale pracownicy strefy nie będą już wypisywać ich ręcznie. Znacznie przyspieszy to całą procedurę, w tym ewentualne odwołania.

img
W Wielką Sobotę autobusy linii 4 i 13 jeździły na Firlej zmienionymi trasami  

Bez większych kłopotów funkcjonowała w Wielką sobotę komunikacja w rejonie cmentarza komunalnego na Firleju. Autobusy linii 4 i 13 po raz pierwszy kursowały tam nowymi trasami objazdowymi, dzięki czemu pasażerowie mogli dotrzeć w pobliże głównej bramy nekropolii. To sprawdzian przed większymi zmianami w dniu Wszystkich Świętych.

img
Wspólne działania policji i MZDiK w celu poprawy bezpieczeństwa na ulicach  

Dłuższe linie ciągłe, uniemożliwianie nieprawidłowego parkowania, usunięcie zbędnych przedmiotów lub roślin oraz dodatkowe zakazy wyprzedzania - to działania, które mają zwiększyć bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych. Ustalenia na temat ich wprowadzania zapadły w trakcie spotkania przedstawicieli MZDiK z policjantami z drogówki.

img
Umowa z operatorem już podpisana - nowe autobusy pod koniec sierpnia  

W piątek (4 marca 2016 roku) podpisaliśmy umowę z konsorcjum firm Dolnośląskie Linie Autobusowe z Wrocławia, Meteor z Jaworzna i Irex-4 ze Świętochłowic na obsługę wybranych linii miejskich w Radomiu 23 nowymi autobusami niskopodłogowymi z klimatyzacją i monitoringiem. Pierwsze nowe pojazdy wyjadą na ulice za niecałe sześć miesięcy.

img
Tymczasowa zmiana operatora na wybranych liniach komunikacji miejskiej  

Od 1 marca 2016 roku aż do chwili wejścia nowego operatora przewozów na czterech liniach komunikacji miejskiej w Radomiu (dwóch w całości i dwóch częściowo) zmieni się obsługująca je firma. Zamiast autobusów radomskiej spółki Michalczewski pasażerów będą wozić pojazdy MPK Radom, które jest tak zwanym podmiotem wewnętrznym miasta.

img
Na Michałowie powstały kolejne nowe miejsca do parkowania samochodów  

52 nowe miejsca parkingowe wraz z drogą dojazdową i nowym oświetleniem powstały w okolicach skrzyżowania ulic Mieszka I i Piastowskiej na radomskim Michałowie. Można już z nich korzystać - odbiór końcowy zadania odbył się 11 lutego. Inwestycja usprawniła ruch w tej części osiedla, w tym również w rejonie pobliskich bloków, szkoły i pływalni.

img
Jak prawidłowo wykonać tabliczkę adresową Systemu Informacji Miejskiej?  

Na budynkach w Radomiu - zarówno prywatnych, jak i użyteczności publicznej - pojawiają się kolejne tabliczki, które nawiązują do wytycznych określonych w księdze standardów Systemu Informacji Miejskiej. Niestety, niektóre tablice adresowe są wykonywane z błędami. Informujemy więc, na co szczególnie należy zwrócić uwagę przy ich tworzeniu.

img
Remonty dróg, zmiany w ruchu i tańsze bilety - podsumowanie roku 2015  

Przełom starego i nowego roku to okazja do podsumowań ostatnich dwunastu miesięcy. Przeglądu najważniejszych wydarzeń nie mogło zabraknąć także na naszej oficjalnej stronie internetowej. Przypominamy to, co wydarzyło się w roku 2015 w radomskim drogownictwie oraz komunikacji miejskiej. Zapraszamy do lektury naszego podsumowania!

img
Wzbudzana sygnalizacja świetlna w sąsiedztwie dworca PKS już działa!  

Ostatniego dnia 2015 roku, dokładnie o godzinie 8:57, na przejściu dla pieszych przez ulicę Beliny-Prażmowskiego, obok dworca PKS, zaczęła funkcjonować wzbudzana sygnalizacja świetlna. Koszt zadania wyniósł około 70 tysięcy złotych. Instalacja świateł w tym miejscu ma poprawić bezpieczeństwo, bo wcześniej dochodziło tam do wypadków.

img
 
img
WYSZUKIWARKA


 MIEJSKI ZARZĄD DRÓG I KOMUNIKACJI, 26-600 Radom, ul. Traugutta 30/30A, sekretariat: tel. 48 365-46-52, fax 48 365-39-93 Projekt i wykonanie: www.copycon.pl