Liczba wizyt: 23512215
Dziś jest: sobota, 30 maja 2015 Strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegóły w polityce prywatności.

wybierz wielkość tekstu:
A A A
 

INFORMACJE

Na ulicy Młodzianowskiej badane są podpory wiaduktu nad linią kolejową  

Pomyślnie zakończyły się próby obciążeniowe pierwszej podpory budowanego właśnie wiaduktu nad torami na ulicy Młodzianowskiej. W kolejnych tygodniach mostowcy w podobny sposób dokładnie sprawdzą jeszcze pięć kolejnych podpór. Intensywne roboty trwają też przy budowie nasypu między ulicą Orzechową a blokami na osiedlu Ustronie.

img
Kierowcy jeżdżący zamkniętą ulicą Limanowskiego są karani mandatami  

Pouczenia się skończyły - teraz za wjazd na częściowo zamknięty dla ruchu odcinek ulicy Limanowskiego można już otrzymać mandat. Przekonali się o tym kierowcy, którzy między innymi w miniony weekend zostali zatrzymani przez policjantów. Przypominamy o tym, jakie obowiązują tam zasady ruchu i o tym, kto odpowiada za organizację prac.

img
Naprawiamy po zimie jezdnie oraz sprzątamy ulice, chodniki i trawniki  

Rozpoczynamy pozimowe remonty cząstkowe nawierzchni radomskich ulic. Na szczęście w tym sezonie zima była dosyć łagodna, więc uszkodzeń jest mniej niż w poprzednich latach. Nasze ekipy będzie można spotkać najpierw na ulicach Idalińskiej oraz Jana Pawła II. Do napraw jezdni w mieście planujemy zaangażować łącznie aż siedem firm.

img
Przypomnienie na jezdni - przed wejściem na pasy spójrz najpierw w lewo!  

Innowacyjne rozwiązanie zostało zastosowane na odnowionym przejściu dla pieszych u zbiegu ulic 11 Listopada i Struga. Pojawiły się tam napisy przypominające pieszym wchodzącym na jezdnię, że przedtem powinni spojrzeć w lewo, by upewnić się, że mogą bezpiecznie pokonać przejście. Jest to część programu realizowanego przez policję.

img
Obwodnica południowa już otwarta - apelujemy o ostrożną jazdę nową trasą!  

Od 27 lutego, od godzin popołudniowych, można już jeździć całą południową obwodnicą Radomia, łączącą drogę krajową nr 12 (aleję Grzecznarowskiego) z drogą krajową nr 7 (w miejscowości Kosów). Przy tej okazji kolejny raz apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności podczas jazdy nową trasą!

img
Radni zatwierdzili listę tegorocznych inwestycji w ramach czynów społecznych  

Dwanaście inwestycji planujemy zrealizować w tym roku w ramach tak zwanych czynów społecznych. Dwie z nich to kontynuacje zadań rozpoczętych w ubiegłym roku. Wkrótce ogłosimy pierwsze przetargi na wyłonienie wykonawców poszczególnych robót. Zainteresowanie tą formą budowy lub modernizacji dróg i chodników jest nadal bardzo duże.

img
Bilety na Radomskiej Karcie Miejskiej można zakodować z wyprzedzeniem  

Informujemy pasażerów, że na Radomskiej Karcie Miejskiej mogą znajdować się równocześnie dwa kontrakty - na przykład bilet na jeden miesiąc oraz bilet na następny miesiąc, zakodowany z wyprzedzeniem. Nie ma konieczności czekania do ostatniego dnia ważności biletu okresowego, żeby móc zakodować na karcie bilet na następny okres!

img
Obwodnica, nowe drogi, pętle, wiaty i autobusy - podsumowanie roku 2014  

Przełom starego i nowego roku to okazja do podsumowań ostatnich dwunastu miesięcy. Przeglądu najważniejszych wydarzeń nie mogło zabraknąć także na naszej oficjalnej stronie internetowej. Przypominamy to, co wydarzyło się w roku 2014 w radomskim drogownictwie oraz komunikacji miejskiej. Zapraszamy do lektury naszego podsumowania!

img
Zakończyły się roboty przy utwardzaniu siedmiu ulic na peryferiach miasta  

Kilka gruntowych ulic na peryferiach Radomia zostało utwardzonych jesienią tego roku. Zimą i wiosną mieszkańcy części dzielnic Pruszaków, Krychnowice i Rajec Poduchowny będą mogli dojeżdżać do swoich domów po asfalcie. Roboty zrealizowane na siedmiu dotychczas gruntowych uliczkach kosztowały w sumie ponad 1,8 miliona złotych.

img
Miłą można chodzić po równych chodnikach i jeździć po nowym asfalcie  

Około 3,5 miesiąca trwała przebudowa ulic Miłej i Czystej po modernizacji sieci wodociągowo-kanalizacyjnej. Drogi te mają teraz nowe jezdnie, chodniki, miejsca postojowe i oświetlenie typu LED. Nowością są wyniesione skrzyżowania, przejścia dla pieszych i przejazd dla rowerzystów w pobliżu mostu. Odbiór końcowy tej inwestycji odbył się 5 grudnia.

img
 
img
WYSZUKIWARKA


 MIEJSKI ZARZĄD DRÓG I KOMUNIKACJI, 26-600 Radom, ul. Traugutta 30/30A, sekretariat: tel. 48 365-46-52, fax 48 365-39-93 Projekt i wykonanie: www.copycon.pl