Liczba wizyt: 19654142
Dziś jest: piątek, 31 października 2014 Strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegóły w polityce prywatności.

wybierz wielkość tekstu:
A A A
 

INFORMACJE

Przetarg na budowę dwóch wiaduktów nad torami na ulicy Żółkiewskiego  

Przez najbliższe półtora miesiąca czekamy na oferty firm zainteresowanych budową nowych wiaduktów w ciągu ulicy Żółkiewskiego w Radomiu. Nowy węzeł drogowy obok linii kolejowej numer 8 z Warszawy do Krakowa powinien być gotowy do końca października przyszłego roku. Jednym z elementów zadania są nakładki na kilku pobliskich ulicach.

img
Firma z Radomia zbuduje bulwary w parku kulturowym nad rzeką Mleczną  

Rozstrzygnęliśmy przetarg na budowę dwóch odcinków ulic, które będą stanowiły bulwary na terenie planowanego Parku Kulturowego Stary Radom. Za najkorzystniejszą została uznana oferta radomskiej Spółdzielni Rzemieślniczej Budowlana o wartości 3 milionów 565 tysięcy 525 złotych. Prace będą prowadzone po obu stronach rzeki Mlecznej.

img
Ogłosiliśmy przetarg na kontynuację budowy przedłużenia ulicy Mieszka I  

Do 6 listopada czekamy na oferty od wykonawców chcących zbudować przedłużenie ulicy Mieszka I na odcinku od ulicy Ofiar Firleja do ulicy Witosa. Ostatni fragment nowego przedłużenia Mieszka I będzie miał około 800 metrów długości i jezdnię o szerokości siedmiu metrów. Obok niej zostanie poza tym poprowadzony ciąg pieszo-rowerowy.

img
Budowa wiaduktu na Młodzianowskiej ruszy wcześniej niż planowaliśmy  

Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa podpór pod wiadukt na ulicy Młodzianowskiej. Obiekt ten będzie częścią dużego węzła drogowego, który zastąpi istniejący teraz przejazd przez tory linii kolejowej Warszawa - Kraków. Spore tablice z wizualizacjami przyszłego węzła drogowego stoją już w pobliżu przejazdu. Budzą one duże zainteresowanie.

img
Podsumowanie wdrażania karty miejskiej i systemu informacji pasażerskiej  

Dokładnie przez 500 dni trwało wdrażanie w Radomiu Systemu Karty Miejskiej oraz Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Pod koniec września przeprowadziliśmy odbiór techniczny wszystkich zainstalowanych urządzeń, zaś 2 października poinformowaliśmy dziennikarzy na konferencji prasowej o tym, co zostało zrobione i jakie mamy plany.

img
Nowe ronda oraz schody do kładki, czyli obwodnica na finiszu (fotorelacja)  

Na południowej obwodnicy Radomia zostało coraz mniej do zrobienia. Intensywne roboty trwają przez cały czas na kładce dla pieszych pomiędzy ulicami Armii Ludowej a Witkacego. Na skrzyżowaniu z ulicą Wierzbicką powstała już część nowego ronda, a na trzecim etapie tej inwestycji wykonawca stopniowo nadrabia dotychczasowe opóźnienie.

img
Prace na przebudowywanej ulicy Starowiejskiej dobiegają już do końca  

Do połowy października powinna zakończyć się przebudowa ulicy Starowiejskiej na radomskich Żakowicach. Droga łączy dwie ruchliwe ulice - Wierzbicką i Limanowskiego. Wcześniej była gruntowa (z wyjątkiem krótkiego fragmentu wzdłuż marketu na Południu), a niebawem będzie tam asfalt. Inwestycja jest prowadzona w ramach "schetynówek".

img
Kampania wyborcza - przypominamy o zakazie wieszania afiszy na latarniach!  

W związku z kampanią wyborczą przypominamy o obowiązującym od ponad pół roku zakazie wieszania reklam na słupach oświetleniowych i energetycznych stojących obok ulic. Materiały wyborcze można odpłatnie umieszczać na większości wiat przystankowych należących do nas, a także na tablicach i słupach ogłoszeniowych prywatnych firm.

img
Autobusy komunikacji miejskiej dojeżdżają coraz bliżej granic Radomia  

O nowych pętlach końcowych dla autobusów komunikacji miejskiej w Radomiu informowaliśmy podczas konferencji prasowej, zorganizowanej przy otwartym dwa dni wcześniej nowym przystanku końcowym w dzielnicy Malenice. Od dawna systematycznie obejmujemy obsługą komunikacyjną kolejne rejony miasta, w tym również te peryferyjne.

img
Staramy się o pieniądze na przebudowę ulic Lekarskiej, Tochtermana i Wolność  

Radom bierze udział w naborze wniosków do kolejnej edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Zdecydowaliśmy o złożeniu wniosków o dofinansowanie do przebudowy w roku 2015 trzech dróg w Śródmieściu. Wytypowaliśmy ulice Lekarską i Tochtermana (jako jedno zadanie), a także ulicę Wolność (jako drugie zadanie).

img
 
img
WYSZUKIWARKA


 MIEJSKI ZARZĄD DRÓG I KOMUNIKACJI, 26-600 Radom, ul. Traugutta 30/30A, sekretariat: tel. 48 365-46-52, fax 48 365-39-93 Projekt i wykonanie: www.copycon.pl