Liczba wizyt: 18252417
Dziś jest: środa, 27 sierpnia 2014 Strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegóły w polityce prywatności.

wybierz wielkość tekstu:
A A A
 

INFORMACJE

Wandale znowu połamali drzewka rosnące przy kilku radomskich ulicach  

Osiem drzewek rosnących wzdłuż radomskich ulic połamali w ostatnich tygodniach nieznani sprawcy. Najstarsze ze zniszczonych roślin miały nawet 5-6 lat. W tych miejscach posadzimy nowe sadzonki, ale dopiero jesienią. Zieleń w pasach drogowych co jakiś czas pada ofiarą wandali, więc apelujemy do świadków o reagowanie na takie zdarzenia.

img
Przy ulicy Olsztyńskiej rowerzyści i piesi poruszają się po równej nawierzchni  

Ponad 1,1 kilometra ma nowa droga dla rowerów, przebiegająca wzdłuż fragmentu ulicy Olsztyńskiej na osiedlu Nad Potokiem. Równocześnie z jej budową został wyremontowany chodnik, który wcześniej był w niezbyt dobrym stanie technicznym. Dzięki temu mieszkańcy osiedla mają teraz wygodny ciąg do spacerowania i do jeżdżenia na rowerach.

img
Rozstrzygnęliśmy przetargi na budowę dróg w ramach inwestycji czynowych  

Wkrótce rozpoczniemy budowy ulic Okrzei, Matejki, Wiertniczej i Góralskiej, a także przebudowę nawierzchni placu i chodników przy drodze dojazdowej od Waryńskiego. Są to pierwsze cztery zadania w ramach czynów społecznych, realizowane w bieżącym roku. Za wykonanie większości z nich będą odpowiedzialne firmy drogowe z naszego miasta.

img
Trwa przebudowa ulicy Żółkiewskiego i budowa przedłużenia Młodzianowskiej  

Wykonawca przebudowy ulicy Żółkiewskiego intensywnie pracuje w rejonie przyszłego węzła drogowego nad torami kolejowymi. W szybkim tempie powstaje odwodnienie pierwszego fragmentu nowego przedłużenia Młodzianowskiej (między ulicami Armii Ludowej i Godowską). Trasy te będą stanowiły część podstawowego układu drogowego miasta.

img
Końcówka ulicy Makowskiej ma nową nawierzchnię z betonowej kostki  

Ponad miesiąc przed zakładanym terminem skończyła się budowa ulicy Makowskiej na radomskich Glinicach. Nowa jezdnia z kostki brukowej stanowi przedłużenie dotychczasowego odcinka asfaltowego (między Słowackiego oraz Zielińskiego). Dotychczas końcówka tej drogi była gruntowa. Odbiór końcowy całej inwestycji odbył się 4 czerwca.

img
Od czerwca posiadacze karty Rodzina Plus mogą jeździć taniej autobusami  

Informujemy, że już od 26 maja 2014 roku osoby posiadające kartę Rodzina Plus będą mogły kupować u nas bilety miesięczne, 30-dniowe i 15-dniowe na wszystkie linie z ulgami przewidzianymi uchwałą Rady Miejskiej nr 714/2014. Bonifikaty dla rodzin wielodzietnych na podróże autobusami miejskimi w Radomiu będą obowiązywać od 1 czerwca.

img
Rozstrzygnęliśmy przetarg na budowę przedłużenia ulicy Młodzianowskiej  

Konsorcjum firm Budromost-Starachowice z Wąchocka i Mosty-Łódź z Łodzi wygrało przetarg na budowę nowego przedłużenia ulicy Młodzianowskiej przez Ustronie i Prędocinek oraz węzła drogowego nad linią kolejową numer 8. Wspólną ofertę obu firm, opiewającą na kwotę 61 milionów 598 tysięcy 805 złotych, uznaliśmy za najkorzystniejszą.

img
Czyj jest głos, który pasażerowie słyszą w radomskich autobusach miejskich?  

Pasażerowie radomskich autobusów miejskich mogą od niedawna słuchać nowych głosowych zapowiedzi kolejnych przystanków. Charakterystyczny głos należy do Tomasza Pawęzki, aktora scen muzycznych z Mielca. Specjalnie dla nas opowiedział on o swojej pracy przy nagrywaniu zapowiedzi, w tym o zabawnych sytuacjach oraz... o pomyłkach.

img
Rozstrzygnęliśmy przetargi na nowe autobusy, wymianę wiat i remonty zatok  

Solaris dostarczy nowe autobusy dla radomskiej komunikacji miejskiej. Drogbud zacznie natomiast wkrótce prace związane z wymianą części wiat przystankowych, remontami zatok i pętli oraz montażem kamer na przystankach. Projekt pochłonie łącznie 14 milionów 670 tysięcy złotych. Dwie trzecie tejże kwoty stanowi dofinansowanie unijne.

img
Kierowcy proponują objęcie placu Dworcowego strefą płatnego parkowania  

Jesteśmy gotowi przystąpić do rozmów z przedstawicielami Polskich Kolei Państwowych w sprawie objęcia Strefą Płatnego Parkowania Niestrzeżonego miejsc postojowych przed radomskim dworcem kolejowym. Na dysproporcje między stawkami opłat za parkowanie na placu Dworcowym oraz w pobliskiej strefie zwracają uwagę sami kierowcy.

img
 
img
WYSZUKIWARKA


 MIEJSKI ZARZĄD DRÓG I KOMUNIKACJI, 26-600 Radom, ul. Traugutta 30/30A, sekretariat: tel. 48 365-46-52, fax 48 365-39-93 Projekt i wykonanie: www.copycon.pl