Liczba wizyt: 21895289
Dziś jest: piątek, 27 lutego 2015 Strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegóły w polityce prywatności.

wybierz wielkość tekstu:
A A A
 

INFORMACJE

W rejonie ulicy Odrzańskiej trwa już budowa bulwarów wzdłuż rzeki Mlecznej  

Intensywne roboty trwają przy budowie bulwarów w parku kulturowym Mleczna. W ostatnich dniach rozpoczęło się układanie pierwszych warstw konstrukcyjnych nowych odcinków dróg. To pierwszy etap prac przy tworzeniu parku kulturowego w najstarszej części Radomia. Tam, gdzie do tej pory były tylko chaszcze, będzie można wypoczywać.

img
Nowe jezdnie i chodniki na Idalinie i Wośnikach oraz w centrum Radomia  

Odcinki ulic Matejki i Wiertniczej mają już nową nawierzchnię asfaltową i chodniki, obok Potoku Północnego powstał nowy trotuar wraz z drogą dla rowerów, a na ulicy Pasterskiej rozpoczęły się prace przy budowie nowych jezdni do budynków w pobliskiej strefie ekonomicznej. W naszym mieście przybywa systematycznie nowych, wygodnych dróg.

img
Na ulicy Owalnej zamontowaliśmy nową kładkę dla pieszych nad Mleczną  

Mieszkańcy dzielnic Wośniki i Jeżowa Wola mogą już od kilku dni korzystać z kładki dla pieszych, zainstalowanej w miejscu uszkodzonego kilka lat temu przepustu pod ulicą Owalną. Jest to rozwiązanie tymczasowe, na razie tylko z myślą o przechodniach, wprowadzone do momentu wybudowania w tym miejscu nowego mostu nad rzeką Mleczną.

img
Na przejściu przy kościele na Glinicach działa nowa sygnalizacja świetlna  

Uruchomiona została nowa sygnalizacja świetlna na ulicy Słowackiego, na wysokości kościoła na Glinicach. Poprawi ona znacznie bezpieczeństwo pieszych w tym rejonie. Na zakup niezbędnych urządzeń i ich montaż przeznaczyliśmy fundusze zaoszczędzone w czasie ostatnich przetargów. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o ostrożność!

img
To my mamy rację w sporze o ulicę Żółkiewskiego - uznała izba odwoławcza!  

Krajowa Izba Odwoławcza potwierdziła nasze racje w sporze z jednym z byłych już wykonawców przebudowy ulicy Żółkiewskiego. Firma ta zakwestionowała przed KIO część zapisów specyfikacji istotnych warunków zamówienia z nowego przetargu na budowę wiaduktów i zażądała zmiany treści dokumentu. KIO odrzuciła wszystkie argumenty.

img
Służby drogowe są już przygotowane na ewentualne odśnieżanie jezdni  

Zima w tym sezonie jeszcze nie dała o sobie poważnie znać, ale synoptycy zapowiadają, że wkrótce ona nadejdzie. Nasze służby są tymczasem w gotowości zimowej już od kilku tygodni. Pługopiaskarki mogą ruszyć niemal w każdej chwili, gdyby pogoda się pogorszyła albo gdyby okazało się, że po nocnych przymrozkach jezdnie zrobiły się śliskie.

img
Ulica Starowiejska ma nową nawierzchnię asfaltową, chodniki i oświetlenie  

Zakończyliśmy przebudowę ulicy Starowiejskiej na Żakowicach. Droga ta łączy dwie ruchliwe ulice - Wierzbicką oraz Limanowskiego. Wcześniej była ona gruntowa, nie licząc krótkiego fragmentu obok marketu na Południu. Inwestycję prowadziliśmy w ramach tak zwanych schetynówek. W piątek, 14 listopada odbył się odbiór końcowy tego zadania.

img
Nowa wizualizacja węzła drogowego w rejonie torów i ulicy Młodzianowskiej  

Prezentujemy nową wizualizację węzła drogowego, który powstanie na przecięciu ulicy Młodzianowskiej oraz linii kolejowej z Warszawy do Krakowa. Film trwa tylko kilkanaście sekund, ale doskonale obrazuje skalę zmian, jakie zaplanowaliśmy w rejonie obecnego przejazdu przez tory. Ten rejon miasta naprawdę zmieni się nie do poznania!

img
Na Plantach powstał łącznik rowerowy pomiędzy ulicami Dowkontta i Broni  

Skończyliśmy budowę łącznika rowerowego pomiędzy ulicami Dowkontta i Broni na radomskich Plantach. To kolejne udogodnienie, z którego mogą w Radomiu korzystać rowerzyści. Dzięki niemu mogą teraz bez większych problemów przejechać z placu Ołdakowskiego (dawniejszego placu Generała Waltera) w stronę jednokierunkowej ulicy Jaracza.

img
Nowe, równe nawierzchnie chodników i ulic w trzech miejscach na Zamłyniu  

Trzy zadania zrealizowane w ramach tak zwanych czynów społecznych zostały na początku listopada odebrane na radomskim Zamłyniu. To utwardzenie terenu koło bloku przy ulicy Okulickiego 78, przebudowa drogi dojazdowej ze zjazdem z ulicy Okulickiego (wraz z budową miejsc parkingowych) oraz budowa wschodniej części ulicy Bytomskiej.

img
 
img
WYSZUKIWARKA


 MIEJSKI ZARZĄD DRÓG I KOMUNIKACJI, 26-600 Radom, ul. Traugutta 30/30A, sekretariat: tel. 48 365-46-52, fax 48 365-39-93 Projekt i wykonanie: www.copycon.pl