Liczba wizyt: 31871974
Dziś jest: czwartek, 28 lipca 2016 Strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegóły w polityce prywatności.

wybierz wielkość tekstu:
A A A
 

INFORMACJE

Radomski Program Drogowy - pierwsze ulice już zostały utwardzone  

Sześć pierwszych ulic zostało już utwardzonych w ramach Radomskiego Programu Drogowego. Prace związane z utwardzaniem nawierzchni gruntowych skończyły się na ulicach Błędowskiej, Chemicznej, Kleeberga, Przysuskiej, Wirowej i Żeleńskiego. W tym roku nową asfaltową nawierzchnię zyska 56 ulic o łącznej długości 17 kilometrów.

img
Mieszkańcy bloków na Południu mają nowe drogi i miejsca parkingowe  

Drogi w najmłodszej części radomskiego Południa, czyli ulice Elegii, Pieśni, Padewska oraz Zamoyskiego zostały już przebudowane. Zwiększyła się również przy nich liczba miejsc parkingowych. Roboty budowlane zakończyły się na przełomie kwietnia oraz maja. Dopiero teraz widać, jak dużo zmieniło się tam w porównaniu z poprzednim stanem.

img
Będzie dokumentacja przebudowy fragmentów dróg krajowych nr 9 i 12  

Ogłosiliśmy przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy miejskich odcinków dróg krajowych nr 9 i 12, czyli końcówki ulicy Żółkiewskiego, ronda Popiełuszki, ulicy Zwolińskiego oraz alei Wojska Polskiego. Inwestycja, wyczekiwana od dawna przez większość kierowców, znacznie usprawni ruch kołowy we wschodniej części Radomia.

img
Będą nowe druki wezwań za nieuiszczenie opłaty za parkowanie w strefie  

Od 1 kwietnia kontrolerzy w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Radomiu będą wystawiali wezwania do wniesienia opłaty za brak biletu według nowego wzoru. Treść wezwań będzie taka jak do tej pory, ale pracownicy strefy nie będą już wypisywać ich ręcznie. Znacznie przyspieszy to całą procedurę, w tym ewentualne odwołania.

img
Wspólne działania policji i MZDiK w celu poprawy bezpieczeństwa na ulicach  

Dłuższe linie ciągłe, uniemożliwianie nieprawidłowego parkowania, usunięcie zbędnych przedmiotów lub roślin oraz dodatkowe zakazy wyprzedzania - to działania, które mają zwiększyć bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych. Ustalenia na temat ich wprowadzania zapadły w trakcie spotkania przedstawicieli MZDiK z policjantami z drogówki.

img
Umowa z operatorem już podpisana - nowe autobusy pod koniec sierpnia  

W piątek (4 marca 2016 roku) podpisaliśmy umowę z konsorcjum firm Dolnośląskie Linie Autobusowe z Wrocławia, Meteor z Jaworzna i Irex-4 ze Świętochłowic na obsługę wybranych linii miejskich w Radomiu 23 nowymi autobusami niskopodłogowymi z klimatyzacją i monitoringiem. Pierwsze nowe pojazdy wyjadą na ulice za niecałe sześć miesięcy.

img
Na Michałowie powstały kolejne nowe miejsca do parkowania samochodów  

52 nowe miejsca parkingowe wraz z drogą dojazdową i nowym oświetleniem powstały w okolicach skrzyżowania ulic Mieszka I i Piastowskiej na radomskim Michałowie. Można już z nich korzystać - odbiór końcowy zadania odbył się 11 lutego. Inwestycja usprawniła ruch w tej części osiedla, w tym również w rejonie pobliskich bloków, szkoły i pływalni.

img
Jak prawidłowo wykonać tabliczkę adresową Systemu Informacji Miejskiej?  

Na budynkach w Radomiu - zarówno prywatnych, jak i użyteczności publicznej - pojawiają się kolejne tabliczki, które nawiązują do wytycznych określonych w księdze standardów Systemu Informacji Miejskiej. Niestety, niektóre tablice adresowe są wykonywane z błędami. Informujemy więc, na co szczególnie należy zwrócić uwagę przy ich tworzeniu.

img
Remonty dróg, zmiany w ruchu i tańsze bilety - podsumowanie roku 2015  

Przełom starego i nowego roku to okazja do podsumowań ostatnich dwunastu miesięcy. Przeglądu najważniejszych wydarzeń nie mogło zabraknąć także na naszej oficjalnej stronie internetowej. Przypominamy to, co wydarzyło się w roku 2015 w radomskim drogownictwie oraz komunikacji miejskiej. Zapraszamy do lektury naszego podsumowania!

img
Wzbudzana sygnalizacja świetlna w sąsiedztwie dworca PKS już działa!  

Ostatniego dnia 2015 roku, dokładnie o godzinie 8:57, na przejściu dla pieszych przez ulicę Beliny-Prażmowskiego, obok dworca PKS, zaczęła funkcjonować wzbudzana sygnalizacja świetlna. Koszt zadania wyniósł około 70 tysięcy złotych. Instalacja świateł w tym miejscu ma poprawić bezpieczeństwo, bo wcześniej dochodziło tam do wypadków.

img
 
img
WYSZUKIWARKA


 MIEJSKI ZARZĄD DRÓG I KOMUNIKACJI, 26-600 Radom, ul. Traugutta 30/30A, sekretariat: tel. 48 365-46-52, fax 48 365-39-93 Projekt i wykonanie: www.copycon.pl