Liczba wizyt: 33865490
Dziś jest: wtorek, 25 października 2016 Strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegóły w polityce prywatności.

wybierz wielkość tekstu:
A A A
 

INFORMACJE

Mieszkańcy bloków na Południu mają nowe drogi i miejsca parkingowe  

Drogi w najmłodszej części radomskiego Południa, czyli ulice Elegii, Pieśni, Padewska oraz Zamoyskiego zostały już przebudowane. Zwiększyła się również przy nich liczba miejsc parkingowych. Roboty budowlane zakończyły się na przełomie kwietnia oraz maja. Dopiero teraz widać, jak dużo zmieniło się tam w porównaniu z poprzednim stanem.

img
Będzie dokumentacja przebudowy fragmentów dróg krajowych nr 9 i 12  

Ogłosiliśmy przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy miejskich odcinków dróg krajowych nr 9 i 12, czyli końcówki ulicy Żółkiewskiego, ronda Popiełuszki, ulicy Zwolińskiego oraz alei Wojska Polskiego. Inwestycja, wyczekiwana od dawna przez większość kierowców, znacznie usprawni ruch kołowy we wschodniej części Radomia.

img
Będą nowe druki wezwań za nieuiszczenie opłaty za parkowanie w strefie  

Od 1 kwietnia kontrolerzy w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Radomiu będą wystawiali wezwania do wniesienia opłaty za brak biletu według nowego wzoru. Treść wezwań będzie taka jak do tej pory, ale pracownicy strefy nie będą już wypisywać ich ręcznie. Znacznie przyspieszy to całą procedurę, w tym ewentualne odwołania.

img
Na Michałowie powstały kolejne nowe miejsca do parkowania samochodów  

52 nowe miejsca parkingowe wraz z drogą dojazdową i nowym oświetleniem powstały w okolicach skrzyżowania ulic Mieszka I i Piastowskiej na radomskim Michałowie. Można już z nich korzystać - odbiór końcowy zadania odbył się 11 lutego. Inwestycja usprawniła ruch w tej części osiedla, w tym również w rejonie pobliskich bloków, szkoły i pływalni.

img
Jak prawidłowo wykonać tabliczkę adresową Systemu Informacji Miejskiej?  

Na budynkach w Radomiu - zarówno prywatnych, jak i użyteczności publicznej - pojawiają się kolejne tabliczki, które nawiązują do wytycznych określonych w księdze standardów Systemu Informacji Miejskiej. Niestety, niektóre tablice adresowe są wykonywane z błędami. Informujemy więc, na co szczególnie należy zwrócić uwagę przy ich tworzeniu.

img
Remonty dróg, zmiany w ruchu i tańsze bilety - podsumowanie roku 2015  

Przełom starego i nowego roku to okazja do podsumowań ostatnich dwunastu miesięcy. Przeglądu najważniejszych wydarzeń nie mogło zabraknąć także na naszej oficjalnej stronie internetowej. Przypominamy to, co wydarzyło się w roku 2015 w radomskim drogownictwie oraz komunikacji miejskiej. Zapraszamy do lektury naszego podsumowania!

img
Wzbudzana sygnalizacja świetlna w sąsiedztwie dworca PKS już działa!  

Ostatniego dnia 2015 roku, dokładnie o godzinie 8:57, na przejściu dla pieszych przez ulicę Beliny-Prażmowskiego, obok dworca PKS, zaczęła funkcjonować wzbudzana sygnalizacja świetlna. Koszt zadania wyniósł około 70 tysięcy złotych. Instalacja świateł w tym miejscu ma poprawić bezpieczeństwo, bo wcześniej dochodziło tam do wypadków.

img
Na jakiej zasadzie na tabliczkach SIM jest podawana numeracja posesji?  

Skończył się już przewidziany na ten rok etap montażu tabliczek Systemu Informacji Miejskiej z nazwami ulic. Po ich zainstalowaniu część mieszkańców zaczęła mieć wątpliwości, czy aby na pewno są one poprawne. W odpowiedzi na pojawiające się w tej sprawie pytania wyjaśniamy, na jakiej zasadzie umieszczane są tam numery kolejnych posesji.

img
W tym roku zainstalujemy około 100 nowych tabliczek SIM z nazwami ulic  

Rozpoczął się montaż najważniejszego elementu Systemu Informacji Miejskiej w Radomiu, czyli tabliczek z nazwami ulic. Pojawiają się one w różnych częściach miasta - przede wszystkim tam, gdzie stare informacje były już znacznie zniszczone lub gdzie w ogóle ich brakowało. Przy około 50 skrzyżowaniach powiesimy ponad 100 nowych tabliczek!

img
Przed zakupem biletu warto zapoznać się z instrukcją obsługi biletomatu  

Zdarzające się od czasu do czasu przypadki usterek w funkcjonowaniu radomskich biletomatów są w zdecydowanej większości spowodowane ich niewłaściwą obsługą przez klientów. Urządzenia blokują się na przykład podczas próby zapłacenia zniszczonymi monetami i banknotami albo wkładania pieniędzy w przeznaczone nie do tego szczeliny.

img
 
img
WYSZUKIWARKA


 MIEJSKI ZARZĄD DRÓG I KOMUNIKACJI, 26-600 Radom, ul. Traugutta 30/30A, sekretariat: tel. 48 365-46-52, fax 48 365-39-93 Projekt i wykonanie: www.copycon.pl