Liczba wizyt: 20665847
Dziś jest: niedziela, 21 grudnia 2014 Strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegóły w polityce prywatności.

wybierz wielkość tekstu:
A A A
 

INFORMACJE

To my mamy rację w sporze o ulicę Żółkiewskiego - uznała izba odwoławcza!  

Krajowa Izba Odwoławcza potwierdziła nasze racje w sporze z jednym z byłych już wykonawców przebudowy ulicy Żółkiewskiego. Firma ta zakwestionowała przed KIO część zapisów specyfikacji istotnych warunków zamówienia z nowego przetargu na budowę wiaduktów i zażądała zmiany treści dokumentu. KIO odrzuciła wszystkie argumenty.

img
Służby drogowe są już przygotowane na ewentualne odśnieżanie jezdni  

Zima w tym sezonie jeszcze nie dała o sobie poważnie znać, ale synoptycy zapowiadają, że wkrótce ona nadejdzie. Nasze służby są tymczasem w gotowości zimowej już od kilku tygodni. Pługopiaskarki mogą ruszyć niemal w każdej chwili, gdyby pogoda się pogorszyła albo gdyby okazało się, że po nocnych przymrozkach jezdnie zrobiły się śliskie.

img
Ulica Starowiejska ma nową nawierzchnię asfaltową, chodniki i oświetlenie  

Zakończyliśmy przebudowę ulicy Starowiejskiej na Żakowicach. Droga ta łączy dwie ruchliwe ulice - Wierzbicką oraz Limanowskiego. Wcześniej była ona gruntowa, nie licząc krótkiego fragmentu obok marketu na Południu. Inwestycję prowadziliśmy w ramach tak zwanych schetynówek. W piątek, 14 listopada odbył się odbiór końcowy tego zadania.

img
Nowa wizualizacja węzła drogowego w rejonie torów i ulicy Młodzianowskiej  

Prezentujemy nową wizualizację węzła drogowego, który powstanie na przecięciu ulicy Młodzianowskiej oraz linii kolejowej z Warszawy do Krakowa. Film trwa tylko kilkanaście sekund, ale doskonale obrazuje skalę zmian, jakie zaplanowaliśmy w rejonie obecnego przejazdu przez tory. Ten rejon miasta naprawdę zmieni się nie do poznania!

img
Na Plantach powstał łącznik rowerowy pomiędzy ulicami Dowkontta i Broni  

Skończyliśmy budowę łącznika rowerowego pomiędzy ulicami Dowkontta i Broni na radomskich Plantach. To kolejne udogodnienie, z którego mogą w Radomiu korzystać rowerzyści. Dzięki niemu mogą teraz bez większych problemów przejechać z placu Ołdakowskiego (dawniejszego placu Generała Waltera) w stronę jednokierunkowej ulicy Jaracza.

img
Przedłużenie ulicy Młodzianowskiej do Malczewa zostało już wyasfaltowane  

Jest już ostatnia warstwa nawierzchni bitumicznej na nowym przedłużeniu ulicy Młodzianowskiej do ulicy Godowskiej. Drogowcy nie mieli długiego weekendu. W przeddzień Święta Niepodległości ułożyli masę na całej długości jezdni od Armii Ludowej (a w zasadzie od tymczasowej drogi koło powstającego tam nowego skrzyżowania) aż do Godowskiej.

img
Nowe, równe nawierzchnie chodników i ulic w trzech miejscach na Zamłyniu  

Trzy zadania zrealizowane w ramach tak zwanych czynów społecznych zostały na początku listopada odebrane na radomskim Zamłyniu. To utwardzenie terenu koło bloku przy ulicy Okulickiego 78, przebudowa drogi dojazdowej ze zjazdem z ulicy Okulickiego (wraz z budową miejsc parkingowych) oraz budowa wschodniej części ulicy Bytomskiej.

img
Fragment ulicy Okrzei został rozbudowany z dokładnością co do grosza  

Kierowcy przejeżdżający północnym odcinkiem ulicy Stefana Okrzei na radomskim Dzierzkowie mogą już korzystać z nowej asfaltowej nawierzchni. Wcześniej ta droga była wyłożona kostką pomiedziową. Rozbudowa 260-metrowego fragmentu ulicy kosztowała dokładnie 575 tysięcy złotych i jeden grosz. Wykonawcą była radomska firma Interbud.

img
Otworzyliśmy nowy punkt na Borkach i wręczyliśmy nagrody testerom RKM  

Nowy firmowy punkt sprzedaży biletów MZDiK działa już od 18 października przy ulicy Limanowskiego, naprzeciw kościoła na Borkach. Uroczystość otwarcia pawilonu była połączona z wręczeniem nagród dla dziesiątki najlepszych testerów Radomskiej Karty Miejskiej. Otrzymali oni bilety okresowe, zakodowane na kartach - ważne od 1 listopada.

img
Karty miejskiej nie wydajemy bez zakodowanego biletu lub portmonetki  

Pierwsi pasażerowie już korzystają z Radomskiej Karty Miejskiej. W tym tygodniu do rąk mieszkańców trafiło kilkaset nowiutkich egzemplarzy. W związku z wieloma pytaniami przypominamy wszystkim zainteresowanym pasażerom, że kart miejskich nie wydajemy bez zakodowanego biletu okresowego lub bez doładowanej elektronicznej portmonetki.

img
 
img
WYSZUKIWARKA


 MIEJSKI ZARZĄD DRÓG I KOMUNIKACJI, 26-600 Radom, ul. Traugutta 30/30A, sekretariat: tel. 48 365-46-52, fax 48 365-39-93 Projekt i wykonanie: www.copycon.pl