Liczba wizyt: 28658867
Dziś jest: piątek, 12 lutego 2016 Strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegóły w polityce prywatności.

wybierz wielkość tekstu:
A A A
 

INFORMACJE

Nowe wiaty przystankowe stanęły przy Mariackiej, Okulickiego i Wernera  

Kolejne trzy nowe wiaty przystankowe zostały zainstalowane w Radomiu. Ochronią one przed wiatrem lub deszczem osoby czekające na autobusy komunikacji miejskiej przy ulicach Mariackiej, Okulickiego i Wernera. Koszt zadania to niemal 15 tysięcy złotych brutto. W sumie w tym roku na terenie miasta postawiliśmy już dziesięć nowych zadaszeń.

img
Nowym przedłużeniem ulicy Mieszka I można już jeździć do ulicy Witosa  

Na Wincentów można już dojeżdżać z pominięciem ulicy Warszawskiej. W planowanym wcześniej terminie zostało otwarte dla ruchu przedłużenie ulicy Mieszka I pomiędzy ulicami Ofiar Firleja i Witosa. Nowa jezdnia znacznie skróci czas dojazdu do północnej części Radomia - w tym między innymi do jednej z bram cmentarza i firm w tym rejonie.

img
Organizatorzy ruchu z innych miast zainteresowani naszymi kontrapasami  

"Dobre praktyki w zakresie wdrażania polityki zrównoważonej mobilności" - to nazwa seminarium, które odbyło się 30 listopada w Warszawie. Jednym ze sposobów na usprawnianie ruchu w miastach jest rozwój sieci tras rowerowych poprzez wprowadzanie kontraruchu. Mówił o tym przedstawiciel Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

img
Piesi na Gołębiowie I oraz na osiedlu XV-lecia mogą czuć się bezpieczniej  

Dwa przejścia dla pieszych w Radomiu - na ulicach Struga i Chrobrego - stały się bezpieczniejsze dzięki wzbudzanej sygnalizacji świetlnej. Przy okazji zostały wyremontowane odcinki chodników i obniżone krawężniki. To bardzo ważne zadania z punktu widzenia bezpieczeństwa pieszych, gdyż z obydwu przejść korzysta dużo uczniów pobliskich szkół.

img
Na jakiej zasadzie na tabliczkach SIM jest podawana numeracja posesji?  

Skończył się już przewidziany na ten rok etap montażu tabliczek Systemu Informacji Miejskiej z nazwami ulic. Po ich zainstalowaniu część mieszkańców zaczęła mieć wątpliwości, czy aby na pewno są one poprawne. W odpowiedzi na pojawiające się w tej sprawie pytania wyjaśniamy, na jakiej zasadzie umieszczane są tam numery kolejnych posesji.

img
W tym roku zainstalujemy około 100 nowych tabliczek SIM z nazwami ulic  

Rozpoczął się montaż najważniejszego elementu Systemu Informacji Miejskiej w Radomiu, czyli tabliczek z nazwami ulic. Pojawiają się one w różnych częściach miasta - przede wszystkim tam, gdzie stare informacje były już znacznie zniszczone lub gdzie w ogóle ich brakowało. Przy około 50 skrzyżowaniach powiesimy ponad 100 nowych tabliczek!

img
Przed zakupem biletu warto zapoznać się z instrukcją obsługi biletomatu  

Zdarzające się od czasu do czasu przypadki usterek w funkcjonowaniu radomskich biletomatów są w zdecydowanej większości spowodowane ich niewłaściwą obsługą przez klientów. Urządzenia blokują się na przykład podczas próby zapłacenia zniszczonymi monetami i banknotami albo wkładania pieniędzy w przeznaczone nie do tego szczeliny.

img
Widzisz osobę niszczącą zieleń - powiadom o tym policjantów lub strażników  

Dewastacje roślin rosnących w pasach drogowych to wciąż poważny i, niestety, również bardzo kosztowny problem. Późną jesienią 2013 roku nasz wykonawca posadził wzdłuż 44 radomskich dróg około 600 nowych drzew. Od tamtej pory ponad 130 z nich zostało połamanych lub wręcz wyrwanych z korzeniami. Straty to ponad 13 tysięcy złotych.

img
Trwa budowa wiaduktu i nowego śladu ulicy Młodzianowskiej (fotorelacja)  

Na ulicy Młodzianowskiej doskonale widać już kształt nowego wiaduktu nad torami kolejowymi (wraz ze zjazdami z niego do ulicy Czarnej) i przebieg przyszłej jezdni. Przedstawiamy kolejną relację z postępów robót na największej obecnie radomskiej inwestycji drogowej. Do zrobienia jest jeszcze sporo, ale prace idą zgodnie z harmonogramem.

img
Nowe przejście dla pieszych z diodami LED przy ulicy Głównej na Zamłyniu  

Piesi już mogą korzystać z nowego przejścia na ulicy Głównej, przy skrzyżowaniu z Klonowica. Dlaczego akurat tam? Ponieważ w tym rejonie znacznie zwiększył się ostatnio ruch pieszych. Przejście znajduje się w pobliżu łuku jezdni, w niewielkiej odległości od przystanku, dlatego dla bezpieczeństwa przechodniów zostały tam zamontowane diody LED.

img
 
img
WYSZUKIWARKA


 MIEJSKI ZARZĄD DRÓG I KOMUNIKACJI, 26-600 Radom, ul. Traugutta 30/30A, sekretariat: tel. 48 365-46-52, fax 48 365-39-93 Projekt i wykonanie: www.copycon.pl