Liczba wizyt: 36203941
Dziś jest: środa, 18 stycznia 2017 Strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegóły w polityce prywatności.

wybierz wielkość tekstu:
A A A
 

INFORMACJE

Ponad 130 autobusów dowoziło pasażerów przed radomskie cmentarze  

Pierwszego listopada po radomskich ulicach kursowało aż 165 autobusów miejskich, z czego ponad 130 obsługiwało trasy do dwóch największych cmentarzy: na Firleju i na Borkach. W rejonie pierwszej z tych nekropolii wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu, dzięki czemu autobusami można było dostać się najszybciej i przed samą bramę.

img
Jesienne odbiory końcowe trzech inwestycji na Borkach oraz na Idalinie  

Na Borkach mieszkańcy ulicy Kujawskiej mogą już korzystać z nowej drogi do swoich bloków. W sąsiedztwie szkoły powstały natomiast nowe chodniki. Na Idalinie całkowicie zmienił się wygląd ulicy Wiosennej (wraz z jej sięgaczami). Powyższe trzy inwestycje pod koniec października skończyły się odbiorami i zostały oficjalnie przekazane do użytku.

img
Piesi na przejściach na Szarych Szeregów i Wernera dostaną zielone światło  

Będzie bezpieczniej na przejściu dla pieszych obok mostu na ulicy Szarych Szeregów. To miejsce, gdzie dochodziło ostatnio do groźnych wypadków, w tym także śmiertelnych. Przy okazji wprowadzania zmian w organizacji ruchu na sąsiednim skrzyżowaniu Wernera, Mireckiego i Szarych Szeregów powstanie tam wzbudzana sygnalizacja świetlna.

img
Targi Transexpo 2016 zarówno z nowymi, jak i z zabytkowymi autobusami  

Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego Transexpo 2016 odbyły się w dniach 11-13 października w Kielcach. Jest to największa branżowa impreza komunikacyjna w Polsce, podczas której prezentowane są przede wszystkim autobusy, ale również wyświetlacze, kasowniki i inne urządzenia. Podczas targów Solaris świętował swoje 20-lecie.

img
Nowe chodniki, zatoki oraz nawierzchnia jezdni na odcinku ulicy Planty  

Nie do poznania zmienił się około 200-metrowy fragment ulicy Planty od Kościuszki do Broni. W ramach bieżącego utrzymania został on gruntownie wyremontowany. Zniknęły stare krawężniki, płyty chodnikowe i nawierzchnia drogi. Chodniki oraz zjazd do pobliskich bloków są teraz z kostki brukowej, natomiast na jezdni został ułożony nowy asfalt.

img
Przy ulicy Olsztyńskiej samochody mogą już parkować w nowej zatoce  

Ponad dwa tygodnie przed terminem skończyły się prace przy budowie nowej zatoki parkingowej przed blokiem przy ulicy Olsztyńskiej 26 na osiedlu Nad Potokiem. Przy okazji powstał tam również nowy chodnik. To jedna z dwunastu tegorocznych inwestycji w ramach tak zwanych czynów społecznych. 18 lipca odbył się odbiór końcowy zadania.

img
Próby obciążeniowe wiaduktu nad torami kolejowymi na Młodzianowskiej  

Zakończyliśmy już próby obciążeniowe nowego wiaduktu w ciągu ulicy Młodzianowskiej, zbudowanego nad torami kolejowymi. Pomiary przeprowadzone przez pracowników specjalizującej się w tego typu badaniach firmy Aspekt z Jaworzna wypadły pomyślnie. Ugięcie konstrukcji nie przekroczyło bowiem norm przewidzianych przez projektanta.

img
Kolejna inwestycja czynowa - ulica Kozia - została oddana do eksploatacji  

Trzy tygodnie przed terminem zakończyła się budowa ulicy Koziej w Radomiu. Robotami został objęty fragment o długości 106 metrów, od skrzyżowania z ulicą Topiel na północ. Zyskał on nie tylko nową nawierzchnię, ale także odwodnienie oraz oświetlenie. Była to jedna z kilkunastu tegorocznych inwestycji w ramach czynów społecznych.

img
Ciężarówki będą ważone w nowych zatokach przy ulicy NSZZ Solidarność  

Zakończyła się budowa zespołu zatok do kontroli pojazdów przy ulicy NSZZ Solidarność, łączącej rondo Łaskiego z ulicą Wolanowską. Powstało między innymi dwustanowiskowe miejsce do ważenia samochodów ciężarowych, które będzie wykorzystywane przez Inspekcję Transportu Drogowego. Pierwsze pojazdy zważono tuż po otwarciu zatok.

img
Na ulicy Wierzbickiej działa już nowa wzbudzana sygnalizacja świetlna  

Wzbudzana sygnalizacja świetlna działa od 15 czerwca na przejściu dla pieszych przez ulicę Wierzbicką - w pobliżu Gębarzewskiej. Tuż po jej uruchomieniu władze miasta zorganizowały na radomskim Południu konferencję prasową, podczas której poinformowały o planach montowania świateł w kilku innych niebezpiecznych miejscach w Radomiu.

img
 
img
WYSZUKIWARKA


 MIEJSKI ZARZĄD DRÓG I KOMUNIKACJI, 26-600 Radom, ul. Traugutta 30/30A, sekretariat: tel. 48 365-46-52, fax 48 365-39-93 Projekt i wykonanie: www.copycon.pl