Liczba wizyt: 32423289
Dziś jest: sobota, 27 sierpnia 2016 Strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegóły w polityce prywatności.

wybierz wielkość tekstu:
A A A
 

INFORMACJE

Ciężarówki będą ważone w nowych zatokach przy ulicy NSZZ Solidarność  

Zakończyła się budowa zespołu zatok do kontroli pojazdów przy ulicy NSZZ Solidarność, łączącej rondo Łaskiego z ulicą Wolanowską. Powstało między innymi dwustanowiskowe miejsce do ważenia samochodów ciężarowych, które będzie wykorzystywane przez Inspekcję Transportu Drogowego. Pierwsze pojazdy zważono tuż po otwarciu zatok.

img
Na ulicy Wierzbickiej działa już nowa wzbudzana sygnalizacja świetlna  

Wzbudzana sygnalizacja świetlna działa od 15 czerwca na przejściu dla pieszych przez ulicę Wierzbicką - w pobliżu Gębarzewskiej. Tuż po jej uruchomieniu władze miasta zorganizowały na radomskim Południu konferencję prasową, podczas której poinformowały o planach montowania świateł w kilku innych niebezpiecznych miejscach w Radomiu.

img
Przebudowane odcinki ulic Żółkiewskiego i Energetyków są już otwarte!  

Przed terminem zakończył się najważniejszy etap przebudowy skrzyżowania ulic Żółkiewskiego i Energetyków. Do dyspozycji kierowców są dwa nowe prawoskręty, a piesi mogą w tym rejonie korzystać z nowych chodników. Prace prowadził radomski Interbud na zlecenie inwestora budującego na radomskiej Brzustówce nowy market Castorama.

img
Radom jest stawiany za wzór rozwoju sieci tras rowerowych w miastach  

O coraz większej roli komunikacji rowerowej w zintegrowanych systemach transportowych w miastach dyskutowali uczestnicy konferencji zorganizowanej 9 czerwca w Dąbrowie Górniczej. Radomskie doświadczenia w tym zakresie zaprezentował przedstawiciel Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. Wzbudziły one dosyć duże zainteresowanie.

img
Radomski Program Drogowy - pierwsze ulice już zostały utwardzone  

Sześć pierwszych ulic zostało już utwardzonych w ramach Radomskiego Programu Drogowego. Prace związane z utwardzaniem nawierzchni gruntowych skończyły się na ulicach Błędowskiej, Chemicznej, Kleeberga, Przysuskiej, Wirowej i Żeleńskiego. W tym roku nową asfaltową nawierzchnię zyska 56 ulic o łącznej długości 17 kilometrów.

img
Mieszkańcy bloków na Południu mają nowe drogi i miejsca parkingowe  

Drogi w najmłodszej części radomskiego Południa, czyli ulice Elegii, Pieśni, Padewska oraz Zamoyskiego zostały już przebudowane. Zwiększyła się również przy nich liczba miejsc parkingowych. Roboty budowlane zakończyły się na przełomie kwietnia oraz maja. Dopiero teraz widać, jak dużo zmieniło się tam w porównaniu z poprzednim stanem.

img
Będzie dokumentacja przebudowy fragmentów dróg krajowych nr 9 i 12  

Ogłosiliśmy przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy miejskich odcinków dróg krajowych nr 9 i 12, czyli końcówki ulicy Żółkiewskiego, ronda Popiełuszki, ulicy Zwolińskiego oraz alei Wojska Polskiego. Inwestycja, wyczekiwana od dawna przez większość kierowców, znacznie usprawni ruch kołowy we wschodniej części Radomia.

img
Będą nowe druki wezwań za nieuiszczenie opłaty za parkowanie w strefie  

Od 1 kwietnia kontrolerzy w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Radomiu będą wystawiali wezwania do wniesienia opłaty za brak biletu według nowego wzoru. Treść wezwań będzie taka jak do tej pory, ale pracownicy strefy nie będą już wypisywać ich ręcznie. Znacznie przyspieszy to całą procedurę, w tym ewentualne odwołania.

img
Wspólne działania policji i MZDiK w celu poprawy bezpieczeństwa na ulicach  

Dłuższe linie ciągłe, uniemożliwianie nieprawidłowego parkowania, usunięcie zbędnych przedmiotów lub roślin oraz dodatkowe zakazy wyprzedzania - to działania, które mają zwiększyć bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych. Ustalenia na temat ich wprowadzania zapadły w trakcie spotkania przedstawicieli MZDiK z policjantami z drogówki.

img
Na Michałowie powstały kolejne nowe miejsca do parkowania samochodów  

52 nowe miejsca parkingowe wraz z drogą dojazdową i nowym oświetleniem powstały w okolicach skrzyżowania ulic Mieszka I i Piastowskiej na radomskim Michałowie. Można już z nich korzystać - odbiór końcowy zadania odbył się 11 lutego. Inwestycja usprawniła ruch w tej części osiedla, w tym również w rejonie pobliskich bloków, szkoły i pływalni.

img
 
img
WYSZUKIWARKA


 MIEJSKI ZARZĄD DRÓG I KOMUNIKACJI, 26-600 Radom, ul. Traugutta 30/30A, sekretariat: tel. 48 365-46-52, fax 48 365-39-93 Projekt i wykonanie: www.copycon.pl