Liczba wizyt: 21367082
Dziś jest: środa, 28 stycznia 2015 Strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegóły w polityce prywatności.

wybierz wielkość tekstu:
A A A
 

INFORMACJE

Na przejściu przy kościele na Glinicach działa nowa sygnalizacja świetlna  

Uruchomiona została nowa sygnalizacja świetlna na ulicy Słowackiego, na wysokości kościoła na Glinicach. Poprawi ona znacznie bezpieczeństwo pieszych w tym rejonie. Na zakup niezbędnych urządzeń i ich montaż przeznaczyliśmy fundusze zaoszczędzone w czasie ostatnich przetargów. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o ostrożność!

img
To my mamy rację w sporze o ulicę Żółkiewskiego - uznała izba odwoławcza!  

Krajowa Izba Odwoławcza potwierdziła nasze racje w sporze z jednym z byłych już wykonawców przebudowy ulicy Żółkiewskiego. Firma ta zakwestionowała przed KIO część zapisów specyfikacji istotnych warunków zamówienia z nowego przetargu na budowę wiaduktów i zażądała zmiany treści dokumentu. KIO odrzuciła wszystkie argumenty.

img
Służby drogowe są już przygotowane na ewentualne odśnieżanie jezdni  

Zima w tym sezonie jeszcze nie dała o sobie poważnie znać, ale synoptycy zapowiadają, że wkrótce ona nadejdzie. Nasze służby są tymczasem w gotowości zimowej już od kilku tygodni. Pługopiaskarki mogą ruszyć niemal w każdej chwili, gdyby pogoda się pogorszyła albo gdyby okazało się, że po nocnych przymrozkach jezdnie zrobiły się śliskie.

img
Ulica Starowiejska ma nową nawierzchnię asfaltową, chodniki i oświetlenie  

Zakończyliśmy przebudowę ulicy Starowiejskiej na Żakowicach. Droga ta łączy dwie ruchliwe ulice - Wierzbicką oraz Limanowskiego. Wcześniej była ona gruntowa, nie licząc krótkiego fragmentu obok marketu na Południu. Inwestycję prowadziliśmy w ramach tak zwanych schetynówek. W piątek, 14 listopada odbył się odbiór końcowy tego zadania.

img
Nowa wizualizacja węzła drogowego w rejonie torów i ulicy Młodzianowskiej  

Prezentujemy nową wizualizację węzła drogowego, który powstanie na przecięciu ulicy Młodzianowskiej oraz linii kolejowej z Warszawy do Krakowa. Film trwa tylko kilkanaście sekund, ale doskonale obrazuje skalę zmian, jakie zaplanowaliśmy w rejonie obecnego przejazdu przez tory. Ten rejon miasta naprawdę zmieni się nie do poznania!

img
Na Plantach powstał łącznik rowerowy pomiędzy ulicami Dowkontta i Broni  

Skończyliśmy budowę łącznika rowerowego pomiędzy ulicami Dowkontta i Broni na radomskich Plantach. To kolejne udogodnienie, z którego mogą w Radomiu korzystać rowerzyści. Dzięki niemu mogą teraz bez większych problemów przejechać z placu Ołdakowskiego (dawniejszego placu Generała Waltera) w stronę jednokierunkowej ulicy Jaracza.

img
Nowe, równe nawierzchnie chodników i ulic w trzech miejscach na Zamłyniu  

Trzy zadania zrealizowane w ramach tak zwanych czynów społecznych zostały na początku listopada odebrane na radomskim Zamłyniu. To utwardzenie terenu koło bloku przy ulicy Okulickiego 78, przebudowa drogi dojazdowej ze zjazdem z ulicy Okulickiego (wraz z budową miejsc parkingowych) oraz budowa wschodniej części ulicy Bytomskiej.

img
Fragment ulicy Okrzei został rozbudowany z dokładnością co do grosza  

Kierowcy przejeżdżający północnym odcinkiem ulicy Stefana Okrzei na radomskim Dzierzkowie mogą już korzystać z nowej asfaltowej nawierzchni. Wcześniej ta droga była wyłożona kostką pomiedziową. Rozbudowa 260-metrowego fragmentu ulicy kosztowała dokładnie 575 tysięcy złotych i jeden grosz. Wykonawcą była radomska firma Interbud.

img
Otworzyliśmy nowy punkt na Borkach i wręczyliśmy nagrody testerom RKM  

Nowy firmowy punkt sprzedaży biletów MZDiK działa już od 18 października przy ulicy Limanowskiego, naprzeciw kościoła na Borkach. Uroczystość otwarcia pawilonu była połączona z wręczeniem nagród dla dziesiątki najlepszych testerów Radomskiej Karty Miejskiej. Otrzymali oni bilety okresowe, zakodowane na kartach - ważne od 1 listopada.

img
Karty miejskiej nie wydajemy bez zakodowanego biletu lub portmonetki  

Pierwsi pasażerowie już korzystają z Radomskiej Karty Miejskiej. W tym tygodniu do rąk mieszkańców trafiło kilkaset nowiutkich egzemplarzy. W związku z wieloma pytaniami przypominamy wszystkim zainteresowanym pasażerom, że kart miejskich nie wydajemy bez zakodowanego biletu okresowego lub bez doładowanej elektronicznej portmonetki.

img
 
img
WYSZUKIWARKA


 MIEJSKI ZARZĄD DRÓG I KOMUNIKACJI, 26-600 Radom, ul. Traugutta 30/30A, sekretariat: tel. 48 365-46-52, fax 48 365-39-93 Projekt i wykonanie: www.copycon.pl