Liczba wizyt: 35098310
Dziś jest: poniedziałek, 5 grudnia 2016 Strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegóły w polityce prywatności.

wybierz wielkość tekstu:
A A A
 

INFORMACJE

Nowe chodniki, zatoki oraz nawierzchnia jezdni na odcinku ulicy Planty  

Nie do poznania zmienił się około 200-metrowy fragment ulicy Planty od Kościuszki do Broni. W ramach bieżącego utrzymania został on gruntownie wyremontowany. Zniknęły stare krawężniki, płyty chodnikowe i nawierzchnia drogi. Chodniki oraz zjazd do pobliskich bloków są teraz z kostki brukowej, natomiast na jezdni został ułożony nowy asfalt.

img
Przy ulicy Olsztyńskiej samochody mogą już parkować w nowej zatoce  

Ponad dwa tygodnie przed terminem skończyły się prace przy budowie nowej zatoki parkingowej przed blokiem przy ulicy Olsztyńskiej 26 na osiedlu Nad Potokiem. Przy okazji powstał tam również nowy chodnik. To jedna z dwunastu tegorocznych inwestycji w ramach tak zwanych czynów społecznych. 18 lipca odbył się odbiór końcowy zadania.

img
Zmiana godzin pracy biura Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego  

Informujemy, że od 22 lipca 2016 roku zmienią się godziny pracy biura Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego, zlokalizowanego przy ulicy Szewskiej 10 (Miasto Kazimierzowskie). W związku z postulatami klientów otwarcie oraz zamknięcie przesuną się o pół godziny - biuro będzie czynne w godzinach od 7:30 do 16:30, a nie od 8:00 do 17:00.

img
Próby obciążeniowe wiaduktu nad torami kolejowymi na Młodzianowskiej  

Zakończyliśmy już próby obciążeniowe nowego wiaduktu w ciągu ulicy Młodzianowskiej, zbudowanego nad torami kolejowymi. Pomiary przeprowadzone przez pracowników specjalizującej się w tego typu badaniach firmy Aspekt z Jaworzna wypadły pomyślnie. Ugięcie konstrukcji nie przekroczyło bowiem norm przewidzianych przez projektanta.

img
Kolejna inwestycja czynowa - ulica Kozia - została oddana do eksploatacji  

Trzy tygodnie przed terminem zakończyła się budowa ulicy Koziej w Radomiu. Robotami został objęty fragment o długości 106 metrów, od skrzyżowania z ulicą Topiel na północ. Zyskał on nie tylko nową nawierzchnię, ale także odwodnienie oraz oświetlenie. Była to jedna z kilkunastu tegorocznych inwestycji w ramach czynów społecznych.

img
Ciężarówki będą ważone w nowych zatokach przy ulicy NSZZ Solidarność  

Zakończyła się budowa zespołu zatok do kontroli pojazdów przy ulicy NSZZ Solidarność, łączącej rondo Łaskiego z ulicą Wolanowską. Powstało między innymi dwustanowiskowe miejsce do ważenia samochodów ciężarowych, które będzie wykorzystywane przez Inspekcję Transportu Drogowego. Pierwsze pojazdy zważono tuż po otwarciu zatok.

img
Na ulicy Wierzbickiej działa już nowa wzbudzana sygnalizacja świetlna  

Wzbudzana sygnalizacja świetlna działa od 15 czerwca na przejściu dla pieszych przez ulicę Wierzbicką - w pobliżu Gębarzewskiej. Tuż po jej uruchomieniu władze miasta zorganizowały na radomskim Południu konferencję prasową, podczas której poinformowały o planach montowania świateł w kilku innych niebezpiecznych miejscach w Radomiu.

img
Przebudowane odcinki ulic Żółkiewskiego i Energetyków są już otwarte!  

Przed terminem zakończył się najważniejszy etap przebudowy skrzyżowania ulic Żółkiewskiego i Energetyków. Do dyspozycji kierowców są dwa nowe prawoskręty, a piesi mogą w tym rejonie korzystać z nowych chodników. Prace prowadził radomski Interbud na zlecenie inwestora budującego na radomskiej Brzustówce nowy market Castorama.

img
Mieszkańcy bloków na Południu mają nowe drogi i miejsca parkingowe  

Drogi w najmłodszej części radomskiego Południa, czyli ulice Elegii, Pieśni, Padewska oraz Zamoyskiego zostały już przebudowane. Zwiększyła się również przy nich liczba miejsc parkingowych. Roboty budowlane zakończyły się na przełomie kwietnia oraz maja. Dopiero teraz widać, jak dużo zmieniło się tam w porównaniu z poprzednim stanem.

img
Będzie dokumentacja przebudowy fragmentów dróg krajowych nr 9 i 12  

Ogłosiliśmy przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy miejskich odcinków dróg krajowych nr 9 i 12, czyli końcówki ulicy Żółkiewskiego, ronda Popiełuszki, ulicy Zwolińskiego oraz alei Wojska Polskiego. Inwestycja, wyczekiwana od dawna przez większość kierowców, znacznie usprawni ruch kołowy we wschodniej części Radomia.

img
 
img
WYSZUKIWARKA


 MIEJSKI ZARZĄD DRÓG I KOMUNIKACJI, 26-600 Radom, ul. Traugutta 30/30A, sekretariat: tel. 48 365-46-52, fax 48 365-39-93 Projekt i wykonanie: www.copycon.pl