Liczba wizyt: 27083944
Dziś jest: sobota, 28 listopada 2015 Strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegóły w polityce prywatności.

wybierz wielkość tekstu:
A A A
 

INFORMACJE

Ulica Godna na Malczewie zyskała energooszczędne oświetlenie typu LED  

Tylko tydzień trwał montaż nowych lamp przy ulicy Godnej na radomskim Malczewie. Była to niewielka, lecz bardzo potrzebna mieszkańcom osiedla inwestycja. Zostało tam ustawionych dziesięć stalowych słupów oświetleniowych z energooszczędnymi lampami LED. Nasz wykonawca uporał się ze wszystkim robotami w rekordowo krótkim czasie.

img
Kładki na ulicach Grzybowskiej i Siennej zostały już doraźnie naprawione  

Piesi już mogą korzystać z naprawionych kładek nad Potokiem Północnym na ulicach Grzybowskiej i Siennej. Były to jedynie doraźne prace w ramach bieżącego utrzymania, których celem było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom. Roboty naprawcze na obu przeprawach przeprowadziła na nasze zlecenie radomska firma Stagmar.

img
Strefa Tempo 30 obejmie wkrótce także południową część Śródmieścia  

Kontynuujemy wprowadzanie strefy Tempo 30 w ścisłym centrum Radomia. Jeszcze w tym roku następne zmiany w organizacji ruchu obejmą południową część Śródmieścia. Informujemy o tym, co się zmieni i ilustrujemy to mapkami, żeby kierowcy już teraz mogli przygotować się do nowych zasad ruchu. A to wszystko wyłącznie dla bezpieczeństwa!

img
Sam asfalt to nie wszystko - odpowiadamy na komentarz z lokalnej gazety  

Samo ułożenie nowego asfaltu nie jest rozwiązaniem wszystkich problemów związanych ze złym stanem niektórych radomskich ulic. Wiele z nich trzeba po prostu wybudować od nowa, żeby mogły posłużyć pojazdom przez wiele lat! Odpowiadamy na zarzuty postawione nam w dziennikarskim komentarzu, który ukazał się w jednej z lokalnych gazet.

img
Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez posła  

Informujemy o złożeniu w prokuraturze w dniu 16 października 2015 roku zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez posła Krzysztofa Sońtę. Zawiadomienie złożył dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. Przed kilkoma dniami wydaliśmy w tej sprawie oświadczenie (kliknij tutaj, aby otworzyć informację w nowym oknie).

img
Budowa przedłużenia ulicy Mieszka I do ulicy Witosa jest na ukończeniu  

Dobiega końca budowa ostatniego odcinka nowego przedłużenia ulicy Mieszka I. Przebieg przyszłej drogi najlepiej widoczny jest w rejonie skrzyżowań z ulicami Ofiar Firleja i Witosa. Drogowcy pracują na dwie zmiany, aby zdążyć z pracami w terminie. Wcześniej planujemy wykorzystanie tej drogi do obsługi cmentarza w dniu Wszystkich Świętych.

img
Służby drogowe w Radomiu są już przygotowane do sezonu zimowego  

W związku z zapowiadanymi przez synoptyków pierwszymi w tym sezonie opadami deszczu ze śniegiem lub śniegu informujemy, że nasze służby są w gotowości już od kilku dni. Pługopiaskarki mogą wyjechać na radomskie drogi w każdej chwili - gdyby pogoda pogorszyła się albo gdyby okazało się, że po nocnych przymrozkach jezdnie są śliskie.

img
Oświadczenie MZDiK w sprawie dojazdu do Zespołu Szkół Specjalnych nr 1  

Budowa nowego przedłużenia ulicy Młodzianowskiej nie zablokowała dojazdu do Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Radomiu, znajdującego się pomiędzy ulicami Armii Ludowej, Młodzianowską oraz Lipską. Do placówki tej można bez przeszkód dojechać od strony ulicy Młodzianowskiej, co dobrze widać na naszym zdjęciu wykonanym kilka dni temu.

img
Na Ustroniu powstanie droga rowerowa w ramach budżetu obywatelskiego  

Trzy radomskie firmy są zainteresowane budową drogi dla rowerów na Ustroniu - pomiędzy ulicami Jana Pawła II a Cymerysa-Kwiatkowskiego, na południe od oczka wodnego koło kościoła Świętego Rafała Kalinowskiego. To jeden z tegorocznych projektów drogowych w ramach budżetu obywatelskiego. Prace powinny zakończyć się późną jesienią.

img
Inwestycja na Żółkiewskiego zakończyła się prawie miesiąc przed terminem  

Prawie miesiąc przed zakładanym terminem skończyła się budowa węzła drogowego - w tym dwóch całkiem nowych wiaduktów nad torami - na drodze krajowej nr 9, czyli ulicy Żółkiewskiego. 7 października odbył się odbiór techniczny. Teraz potrzeba już tylko decyzji wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego, dopuszczającej węzeł do użytku.

img
 
img
WYSZUKIWARKA


 MIEJSKI ZARZĄD DRÓG I KOMUNIKACJI, 26-600 Radom, ul. Traugutta 30/30A, sekretariat: tel. 48 365-46-52, fax 48 365-39-93 Projekt i wykonanie: www.copycon.pl