Liczba wizyt: 26088818
Dziś jest: sobota, 10 października 2015 Strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegóły w polityce prywatności.

wybierz wielkość tekstu:
A A A
 

INFORMACJE

Opracowujemy dokumentację nowej sygnalizacji przy ulicy Wierzbickiej  

Wkrótce będzie gotowy projekt świateł na przejściu dla pieszych na ulicy Wierzbickiej, w rejonie ulicy Gębarzewskiej. Będzie to już piąta sygnalizacja wzbudzana, budowana w Radomiu w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Zgodnie z deklaracjami konsekwentnie poprawiamy bezpieczeństwo pieszych na przejściach na najbardziej ruchliwych ulicach.

img
Stwierdziliśmy tylko 54 usterki SDIP na ponad 2500 wykonanych kursów  

Liczba kursów nieprawidłowo wyświetlanych na tablicach Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej w Radomiu stanowi ułamek procenta wszystkich pokazywanych tam odjazdów autobusów miejskich. Tak wynika ze statystyk za czerwiec i lipiec tego roku. To zaprzecza ostatnim doniesieniom mediów, że cały system funkcjonuje niewłaściwie.

img
Kolejne stalowe belki tworzą konstrukcję wiaduktu na Młodzianowskiej  

Na placu budowy wiaduktu nad torami kolejowymi na ulicy Młodzianowskiej są już wszystkie elementy potrzebne do złączenia obiektu w jedną całość. 7 sierpnia zaczął się montaż kolejnych stalowych belek po stronie Strefy Łucznik. Przypominamy przechodniom, że w trakcie tych prac przejście przez teren budowy jest bezwzględnie zabronione!

img
Przepust pod torami obok obwodnicy południowej jest już gotowy  

Na południowej obwodnicy Radomia nie ma już żadnych utrudnień w ruchu, związanych z prowadzonymi robotami. Rowerzyści i piesi mogą natomiast korzystać z nowego przepustu pod linią kolejową do Skarżyska-Kamiennej i pod równoległym do nich odcinkiem trasy N-S na radomskim Południu. Przepustem tym popłynie też Potok Malczewski.

img
Ulica Jarzębinowa to następna właśnie zakończona inwestycja czynowa  

Zakończyła się budowa ulicy Jarzębinowej na radomskim Idalinie. Jest to krótka, zaledwie 150-metrowa droga, lecz niezbędna do prawidłowej obsługi znajdujących się przy niej posesji. Dotychczas ulica była gruntowa. Obecnie ma nawierzchnię z betonowej kostki i nową kanalizację deszczową. Była to jedna z tak zwanych inwestycji czynowych.

img
Dzięki współpracy z radomianami możemy szybciej podejmować interwencje  

Aby szybko oraz sprawnie reagować na różne sytuacje, potrzebujemy informacji o nich. O tym, jak bardzo jest to przydatne, piszemy na przykładzie zdarzenia z początku sierpnia, które zostało opisane w jednej z lokalnych gazet (zresztą nie do końca zgodnie ze stanem faktycznym, stąd też odnosimy się do kilku przekazanych tam informacji).

img
Na Borkach są już kolejne nowe chodniki oraz miejsca do parkowania aut  

Dwie inwestycje drogowe na radomskich Borkach zostały skończone oraz odebrane na przełomie lipca i sierpnia. To przebudowa drogi dojazdowej do budynku znajdującego się przy ulicy Maratońskiej 11, a także druga część budowy dróg dojazdowych i miejsc postojowych w sąsiedztwie wieżowców przy ulicach Limanowskiego 78 oraz Pawiej 5 i 6.

img
Będzie następny przetarg na operatora trzech linii miejskich w Radomiu  

Unieważniliśmy przetarg na obsługę trzech miejskich linii autobusowych - 3, 8 i 13. Przyczyną tej decyzji było to, że najtańsza złożona oferta znacznie przekroczyła kwotę, jaką mogliśmy przeznaczyć na to zadanie. Przypomnijmy, że postępowanie dotyczyło wykonania przez nowe autobusy około 13 milionów wozokilometrów w okresie dziesięciu lat.

img
Strefa płatnego parkowania wraca od 28 lipca na ulicę Skłodowskiej-Curie  

Informujemy, że od 28 lipca na ulicy Skłodowskiej-Curie zostanie przywrócone funkcjonowanie Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. Do dyspozycji kierowców jest tam kilkadziesiąt miejsc do parkowania. Przypominamy także, że ulica ta od niedawna jest częścią strefy Tempo 30 i obowiązuje na niej ograniczenie prędkości pojazdów.

img
Zakończyły się konsultacje w sprawie zmian przy Traugutta i Narutowicza  

Urząd Miejski w Radomiu zakończył analizę ankiet, które wypełnili mieszkańcy podczas konsultacji społecznych na temat zmian w organizacji ruchu przy skrzyżowaniu ulic Traugutta i Narutowicza. Propozycje miały na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu, zmniejszenie liczby punktów kolizyjnych i likwidację barier architektonicznych.

img
 
img
WYSZUKIWARKA


 MIEJSKI ZARZĄD DRÓG I KOMUNIKACJI, 26-600 Radom, ul. Traugutta 30/30A, sekretariat: tel. 48 365-46-52, fax 48 365-39-93 Projekt i wykonanie: www.copycon.pl