Liczba wizyt: 30695269
Dziś jest: sobota, 28 maja 2016 Strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegóły w polityce prywatności.

wybierz wielkość tekstu:
A A A
 

INFORMACJE

Umowa z operatorem już podpisana - nowe autobusy pod koniec sierpnia  

W piątek (4 marca 2016 roku) podpisaliśmy umowę z konsorcjum firm Dolnośląskie Linie Autobusowe z Wrocławia, Meteor z Jaworzna i Irex-4 ze Świętochłowic na obsługę wybranych linii miejskich w Radomiu 23 nowymi autobusami niskopodłogowymi z klimatyzacją i monitoringiem. Pierwsze nowe pojazdy wyjadą na ulice za niecałe sześć miesięcy.

img
Tymczasowa zmiana operatora na wybranych liniach komunikacji miejskiej  

Od 1 marca 2016 roku aż do chwili wejścia nowego operatora przewozów na czterech liniach komunikacji miejskiej w Radomiu (dwóch w całości i dwóch częściowo) zmieni się obsługująca je firma. Zamiast autobusów radomskiej spółki Michalczewski pasażerów będą wozić pojazdy MPK Radom, które jest tak zwanym podmiotem wewnętrznym miasta.

img
Przeciążone samochody przejeżdżające przez Radom będą kontrolowane  

Co najmniej dwie zatoki do kontroli pojazdów powstaną w tym roku w Radomiu. To wyznaczone miejsca, w których będzie możliwe między innymi ważenie samochodów ciężarowych i eliminowanie z ruchu przeładowanych pojazdów. Ogłosiliśmy już przetarg na budowę pierwszej takiej zatoki. Powstanie ona przy przelotowej ulicy NSZZ Solidarność.

img
Na Michałowie powstały kolejne nowe miejsca do parkowania samochodów  

52 nowe miejsca parkingowe wraz z drogą dojazdową i nowym oświetleniem powstały w okolicach skrzyżowania ulic Mieszka I i Piastowskiej na radomskim Michałowie. Można już z nich korzystać - odbiór końcowy zadania odbył się 11 lutego. Inwestycja usprawniła ruch w tej części osiedla, w tym również w rejonie pobliskich bloków, szkoły i pływalni.

img
Jak prawidłowo wykonać tabliczkę adresową Systemu Informacji Miejskiej?  

Na budynkach w Radomiu - zarówno prywatnych, jak i użyteczności publicznej - pojawiają się kolejne tabliczki, które nawiązują do wytycznych określonych w księdze standardów Systemu Informacji Miejskiej. Niestety, niektóre tablice adresowe są wykonywane z błędami. Informujemy więc, na co szczególnie należy zwrócić uwagę przy ich tworzeniu.

img
Remonty dróg, zmiany w ruchu i tańsze bilety - podsumowanie roku 2015  

Przełom starego i nowego roku to okazja do podsumowań ostatnich dwunastu miesięcy. Przeglądu najważniejszych wydarzeń nie mogło zabraknąć także na naszej oficjalnej stronie internetowej. Przypominamy to, co wydarzyło się w roku 2015 w radomskim drogownictwie oraz komunikacji miejskiej. Zapraszamy do lektury naszego podsumowania!

img
Wzbudzana sygnalizacja świetlna w sąsiedztwie dworca PKS już działa!  

Ostatniego dnia 2015 roku, dokładnie o godzinie 8:57, na przejściu dla pieszych przez ulicę Beliny-Prażmowskiego, obok dworca PKS, zaczęła funkcjonować wzbudzana sygnalizacja świetlna. Koszt zadania wyniósł około 70 tysięcy złotych. Instalacja świateł w tym miejscu ma poprawić bezpieczeństwo, bo wcześniej dochodziło tam do wypadków.

img
Będą kolejne nowe drogi dla rowerzystów oraz udogodnienia dla pieszych  

Rowerzyści i piesi mogą już korzystać z nowego ciągu, będącego przedłużeniem dotychczasowej drogi i chodnika, przebiegających przez park na Ustroniu. Była to jedna z inwestycji zrealizowanych w ramach tak zwanego budżetu obywatelskiego. W kolejnych latach podobnych udogodnień będzie jeszcze więcej - miasto ma już konkretne plany.

img
Ulice Chłopska i Gomulickiego to dwa kolejne oddane zadania czynowe  

Skończyły się już roboty przy budowie fragmentu ulicy Chłopskiej na Koziej Górze oraz całej ulicy Gomulickiego na Obozisku. Ich odbiory końcowe odbyły się odpowiednio 15 i 17 grudnia. To kolejne drogi w Radomiu, zbudowane w ramach tak zwanych inwestycji czynowych, współfinansowanych częściowo przez zainteresowanych mieszkańców.

img
Nowym przedłużeniem ulicy Mieszka I można już jeździć do ulicy Witosa  

Na Wincentów można już dojeżdżać z pominięciem ulicy Warszawskiej. W planowanym wcześniej terminie zostało otwarte dla ruchu przedłużenie ulicy Mieszka I pomiędzy ulicami Ofiar Firleja i Witosa. Nowa jezdnia znacznie skróci czas dojazdu do północnej części Radomia - w tym między innymi do jednej z bram cmentarza i firm w tym rejonie.

img
 
img
WYSZUKIWARKA


 MIEJSKI ZARZĄD DRÓG I KOMUNIKACJI, 26-600 Radom, ul. Traugutta 30/30A, sekretariat: tel. 48 365-46-52, fax 48 365-39-93 Projekt i wykonanie: www.copycon.pl